Тягові випробування тракторів.

Найбільш близькі до дійсності дані по тягових і паливно-економічних якостях трактора можуть бути одержані шляхом його тягових випробувань в польових умовах. Тягові випробування інколи називають динамометруванням трактора, так як при цих випробуваннях одним із основних елементів являється замір за допомогою динамографів тягових зусиль , що розвиваються на гаку трактора. По результатах випробувань будують експериментальні тягові характеристики.

Щоб одержати всі дані , необхідні для побудови тягової характеристики , при проведенні дослідів заміряють слідуючі величини : 1) тягове зусилля на гаку ; 2) швидкість руху (шлях і час) ; 3) число оберті введучих коліс ; 4) витрату палива .

По результатах замірів підраховують інші показники , які повинні бути нанесені на хаарктеристиці : буксування рушія, тягова потужність трактора , годинна і питома витрата палива .

Перед тяговим випробуванням проводяться лабораторні випробування тракторного двигуна з метою перевірки відповідності його характеристики встановленим параметрам.

В процесі тягових випробувань ведуться спостереження за режимом роботи і станом двигуна . записуються частота обертання колінчастого вала , температура води в радіаторі і температура масла в картері.

Державний стандарт (ГОСТ7057 - 73) на методи випробування сільськогосподарських тракторва передбачає динамометрування : колісних тракторів – на треку з бетонним покриттям , стерні колосових та на полі , підготовленому під сівбу ; гусеничних тракторів – на глинистій укоченій дорозі (треку ) , на стерні колосових та на полі . підготовленому під сівбу.

Ділянка для проведення тягових випробувань тракторі вне повинна мати уклонів більше 2о у будь якому напрямі . Довжина ділянки для вимірювання повинна становити нен менше як 50 м при швидкостях руху трактора до 2,5 м/c і не менше як 80 м при швидкостях . що перевищують 2,5 м/с.

ГОСТ7057 – 73 ставить також вимоги до якості покриття трека, вологості і твердості грунтових фонів , технічного стану і оптимальності регулювань випробовуваного трактора.

Лінія тяги трактора повинна горизонтально розташовуватись на висоті , рекомендованій інструкцією з експлуатацією трактора . відхилення від поздовжньої площини симетрії трактора не повинно перевищувати 3о .

Випробування проводять при повній подачі палива.

На треку тягові характеристики знімають на всіх передачах ; на стерні та на полі , підготовленому під сівбу , - тільки на передачах , призначених для

 

 

Якщо до повороту на вказаний кут двигун заглухне від перевантаження; то остов під дією ваги Gот повернеться у початкове положення.

Небезпечна ситуація (відривання передніх коліс від ґрунту) може виникнути, коли трактор, спустившись під уклон з кутом у2 , починає підніматися з кутом уі (рис. 2.5), а напівпричіп тим часом скочується з уклону і давить на зчіпний шарнір.

Тиск на зчіпний шарнір може сприяти перекиданню. При наявності диференціала відрив або значне розвантаження передніх коліс може призвести до раптового некерованого повороту трактора. Тоді спільна дія сил інерції і тиску напівпричепа перекине трактор.

 

6.3. Стійкість автомобіля проти заносу.

Занос — довільний поворот автомобіля в результаті неоднакового або неодночасного бокового ковзання передніх і задніх коліс. Заноси частіше всього спостерігаються при різких гальмуваннях або розгонах, на поворотах, під час руху по дорозі з поперечним уклоном, при підскакуванні коліс на нерівностях тощо. Вплив перелічених факторів особливо виявляється на мокрих і слизьких дорогах та в інших випадках, коли зчеплення коліс з дорогою погіршується.

Схильність до заносу при гальмуванні і розгоні пояснюється тим, що в цей час на колеса діють значні дотичні реакції дороги, які негативно впливають на стійкість коліс проти бокового ковзання.

 

обмежується моментом тертя зчеплення.

Рівняння рівноваги відносно осі Ок перекидання при відриванні від землі передніх коліс (Уп=0) має вигляд:

де Gост — вага остова, рівна вазі трактора без ведучих коліс; lост —плече СИЛИGост відносно осі Ок.

Слід відзначити, що поворот остова навколо осі ведучих коліс і відривання від землі передніх коліс ще не значить аварійного перекидання трактора. Воно відбудеться, якщо двигун трактора (з урахуванням кінетичної енергії його рухомих деталей) за відповідний проміжок часу зможе здійснити роботу, необхідну для повороту остова на кут y ост. Тоді центр ваги остова переміститься у вертикальну площину, що проходить через вісь ведучих коліс, а подальше перекидання завершиться під дією ваги остова.

 

 

 

виконання польових робіт у цих умовах.

У процесі зняття тягової характеристики на кожній передачі навантаження на гаку тарктора послідовно змінюватись від 0 до максимуму (не менше 12 ступенів навантаження) .

Максимальне тягове зусилля трактора повинно обмежуватись або крутним моментом двигуна (робота двигуна стає нестійкою) , або буксуванням (колісні тарктори : 15 – на трку і 30% - на грунтових фонах ; гусеничні трактори : 7 – на треку і 15% - на грунтових фонах).

Розрахунок основних показників трактора за результатами тягових випрбувань рекомендуєтьс я виконувати за такими формулами :

Середнє тягове зусилля Ргак визначається опрацюванням осцилограми Ргак (t);

середня швидкість руху трактора , м/с ,

 

; (3.39)

 

тягова потужність трактора , кВт ,

 

Nгак = 103 РгакVТ , (3.40)

 

де Ргак – тягове зусилля , Н ; VТ – швидкість , м/с ;

масова витрата палива , кг/год ,

 

, (3.41)

де Vд – обємна витрата палив аза дослід , см3 , ρ – густина палива, г/см3 ;

 

питома витрата палива , г/(кВт∙год) ,

; (3.42)

буксування , % ,

 

(3.43)

 








Дата добавления: 2014-12-12; просмотров: 1610;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.