Послідовність дій під час догляду за хворим з гарячкою

Догляд за хворим у стадії підвищення температури тіла

1. Укладіть хворого в ліжко.

2. Добре закутайте ковдрою.

3. До кінцівок прикладіть грілки.

4. Дайте хворому випити гарячого молока з медом або чаю з малиною, калиною, липовим цвітом.

Догляд за хворим у стадії збереження температури тіла на високому рівні

1. Для послаблення головного болю на лоб покладіть холодну примочку (можна додати 1 столову ложку оцту на 1 склянку холодної води).

2. Годуйте хворого 6 — 7 разів на добу (навіть у нічний час) висококалорійною, вітамінізованою, рідкою та напіврідкою їжею, яка легко засвоюється (бульйон, картопляне пюре, молоко, сметана, кефір, фрукти, ягоди).

3. Для виведення токсичних продуктів з організму давайте хворому пити часто, але невеликими порціями. Це може бути відвар шипшини, молоко з медом або гідрокарбонатом натрію, овочеві, фруктові та ягідні соки, а також лужна мінеральна вода.

4. Після приймання їжі запропонуйте хворому прополоскати рот перевареною водою. Кілька разів на добу допоможіть йому здійснити туалет ротової порожнини. Тріщини на губах змащуйте обліпиховою олією. Можна використати також 10 % розчин бури в гліцерині.

5. Здійснюйте часткове оброблення шкіри, своєчасно змінюйте білизну, особливо в разі посиленого потовиділення.

6. Проводьте профілактику пролежнів, запалення легень. Стежте, щоб хворий тривалий час не залишався в одному й тому положенні, особливо лежачи на спині. Повертайте його в ліжку, можна надати йому положення напівсидячи.

7. Провітрюйте приміщення, але не робіть протягів. Під час провітрювання вкрийте хворого ковдрою, а голову прикрийте рушником або шапочкою.

Протягом усього гарячкового періоду хворий повинен дотримуватися ліжкового режиму.

Догляд за хворим, який перебуває в стані марення, галюцинацій

1. Якщо з'явилися перші ознаки стану марення, сповістіть про це лікаря та більш пильно доглядайте за таким хворим.

2. Забезпечте для нього повну тишу та, якщо це можливо, встановіть індивідуальний пост. Це може бути санітарка чи родичі хворого.

3. Якщо є можливість, ізолюйте хворого.

4. Зафіксуйте хворого в ліжку за допомогою спеціальних поясів.

5. За призначенням лікаря введіть хворому медикаменти: внутрішньом'язово 50 % розчин анальгіну — 2 мл; 1 % розчин димедролу — 1 — 2 мл; 2,5 % розчин аміназину — 2 мл.

6. Використайте фізичні методи зниження температури тіла (холодні примочки та обкутування, пузир з льодом до голови), грілки з холодною водою на сонні й стегнові артерії. В умовах підвищення температури тіла понад 38 — 38,5 °С фізичні методи охолодження можна застосовувати лише після введення хіміотерапевтичних засобів, які усувають спазм судин шкіри та впливають на центри терморегуляції, інакше охолодження буде посилювати теплопродукцію та збільшувати гіпертермію.

Запам'ятайте! Треба бути дуже уважними до хворого, котрий перебуває в стані марення та галюцинацій, оскільки такий хворий може травмувати себе й оточуючих.

Догляд за хворим, в якого знизилася температура тіла, продовжуйте здійснювати так, як і тоді, коли температура утримувалася на високому рівні. Уважно стежте за діяльністю серцево-судинної системи пацієнта при критичному зниженні високої температури тіла. При значному потовиділенні своєчасно здійснюйте часткове оброблення шкіри хворого та змінюйте натільну й постільну білизну.

Надання невідкладної допомоги в разі виникнення колапсу

1. З-під голови хворого заберіть подушку та опустіть підголівник ліжка.

2. Підніміть ножний кінець ліжка на 30 — 40 см. Викличте лікаря.

3. Дайте випити пацієнтові міцного солодкого чаю або кави.

4. До кінцівок прикладіть грілки.

5. Уведіть хворому підшкірне (за призначенням лікаря) 1 мл 10 % розчину кофеїн-бензоату натрію і 2 мл 10 % розчину сульфокамфокаїну.

6. У разі поліпшення стану витріть хворого насухо, замініть натільну й постільну білизну.








Дата добавления: 2014-12-10; просмотров: 1200;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.