Перевірка правильності віднесення активів суб'єкта господарювання до основних засобів і наявності прийнятих до обліку об'єктів основних засобів
Метою аудиту на даному етапі є підтвердження реальності статей балансу на підставі перевірки:
§ прийнятого на підприємстві порядку проведення інвентаризації його результатів;
§ первинних бухгалтерських документів;
§ даних бухгалтерського обліку за об'єктами основних засобів.
Особливу увагу треба приділити правильності віднесення предметів до основних засобів.
Аудит здійснюється на підставі вивчення наказу в суб'єкта господарювання про проведення інвентаризації. Порядок проведення інвентаризації (кількість інвентаризацій у звітному році, дати їх проведення, перелік майна і т. ін.) визначається керівником суб'єкта господарювання, за винятком випадків, коли проведення інвентаризації є обов'язковим.
При перевірці інвентаризаційних описів слід пам'ятати, що в них повинні міститися свідчення про всі об'єкти основних засобів: найменування та інвентарний номер об'єкта, його призначення, основні технічні й експлуатаційні характеристики.
Орендовані основні засоби відображаються в інвентаризаційних описах окремо по кожному орендодавцю.
Дані інвентаризаційних описів порівнюються з інвентарними картками обліку об'єктів основних засобів (форма ОЗ-6), з відповідною технічною і первинною документацією, а також із даними бухгалтерських регістрів на предмет тотожності даних аналітичного і синтетичного обліку.
Слід зазначити, що згідно з П(с)БО 7 одиницею бухгалтерського обліку основних засобів є інвентарний об'єкт. У разі наявності в одного об'єкта декількох частин, які мають різний строк корисного використання, кожна така частина враховується як самостійний інвентарний об'єкт.
Аудитору необхідно звернути увагу на виявлення в ході інвентаризації розходження між фактичною наявністю майна і даними бухгалтерського обліку, які на рахунках бухгалтерського обліку відображаються в такому порядку:
§ надлишок майна оприбутковується за справедливою вартістю на дату проведення інвентаризації, і на цю суму збільшують доходи суб'єкта господарювання;
§ нестача майна і його псування в межах норми природного убутку відноситься на витрати виробництва або обігу (витрати), понад норму — за рахунок винних осіб. Якщо винних осіб не встановлено або суд відмовив у відшкодуванні збитків із них, то збитки від нестачі майна і його псування списуються на витрати суб'єкта господарювання.
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 853;