Виконання роботи

1. Підготовити до роботи вимірювач теплопровідності ИТЭМ-1. Вста-новити перемикач П1 у положення “Уст. 0”. Підключити вимірювач і мікро-вольтнаноамперметр Ф136 до мережі, підготовити його до роботи. Встано-вити діапазон 100–0–100 мкВ, натиснувши для цього на кнопку “” пере-микача одиниць величин, а ручку перемикача кінцевих значень діапазонів ви-мірів переключити так, щоб риска на ручці знаходилась напроти відмітки “100”.

Натиснути на кнопку “Арр.” (кнопка “Арр.” втоплена), потім на кнопку перемикача “Сеть”, після чого в області нульової відмітки шкали показуючого приладу Ф136 з’явиться світловий покажчик. Встановити корек-тором показуючого приладу світловий покажчик на нульову відмітку, по-вертаючи для цього годинниковою викруткою коректор показуючого при-ладу, який розташовано за проріззю в його лицьовій панелі.

Витримати мікровольтнаноамперметр протягом 30 хв включеним для встановлення робочого режиму. Встановити на мікровольтнаноамперметрі діапазон вимірів напруги 100–0–100 мкВ. Натиснути для цього на кнопку “” перемикача одиниць величин.

Встановити мікровольтнаноамперметр у нульове положення. Натис-нути для цього на кнопку перемикача “Компенсація” (прилад зняти з аретира – кнопка “Арр.” віджата) і, повертаючи годинниковою викруткою движки змін-них резисторів, спочатку “Грубо”, а потім “Тонко”, встановити світловий покажчик на нульову відмітку шкали. Прилад готовий до роботи.

2. Виміряти висоту і діаметр зразка з похибкою мм. Тепло-провідність неметалевих матеріалів з діапазоном l = 0,2…5 Вт/м × К, вимі-рюють на зразках, що виготовлені відповідно до рис. 5.1, в); металевих ма-теріалів з λ = 5…80 Вт/м·К, на зразках, що виготовлені відповідно до рис. 5.1, б). Шорсткість контактних поверхонь зразків, тип мастила в усіх експериментах повинні бути однаковими. Для змащування контактних поверхонь зразка, блоків і термопар можуть бути використані гліцерин, трансформаторне мас-тило тощо. Після транспортування, ремонту або використання нового мас-тила необхідно проградуювати прилад.

3. Підняти верхній кожух і повернути його в сторону на 90º.

4. Протерти бензином і нанести тонкий шар мастила на контактні поверхні блоків, термопари і зразка.

5. Встановити зразок строго по центру тепломіра. Установити мета-левий зразок у формі стрижня, одночасно вставляючи термопари в отвори зразка, не допускаючи при цьому деформації термопар (згин тощо) більше ±1 мм. В іншому випадку можливе збільшення похибки вимірів. При установці зраз-ків можна використати обмежувальні штифти, які входять в комплект приладу.

6. Для забезпечення теплової ізоляції високих зразків у приладі використовуються два різьбові кільця, які навернуті на верхні та нижні блоки. Під час роботи приладу верхнє кільце повинне входити в нижнє на 10...15 мм, що досягається вивертанням кілець.

7. При роботі із зразками невеликої висоти (наприклад, пластмасою) для забезпечення контакту верхнього блока з досліджуваним зразком не-обхідно кільці з допомогою спеціального ключа завернути до упору.

 








Дата добавления: 2014-12-08; просмотров: 586;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.