Опис схеми
Опалювальне встановлення умовно ділиться мінімум на 3-и зони:
1) КК - котловий контур;
2) НК - акумуляторний контур;
3) ОК - опалювальний контур з підмішуванням.
Бак акумулятор приймає усе тепло, і дозволяє твердопаливному котлу працювати на максимальній продуктивності з максимальним використанням тепла спалюваного палива.
Це тепло може зберігатися декілька діб, і забиратися споживачем в міру необхідності.
Поки зворотна лінія котла не нагріється вище за граничну температуру 55°С, циркуляційний насос крутить теплоносій по контуру КК без відбору тепла. Таким чином, котел якомога раніше розігріється до потрібної температури.
Коли зворотна лінія розігрівається вище 55°С, то змішувач на зворотній лінії трохи відкривається, і тепло починає циркулювати по НК, завантажуючи бак акумулятор (акумулятор тепла).
Теплопостачання споживача здійснюється через контур змішувача, робота якого управляється погодозалежним контролером. Це дозволяє направляти в опалювальні прилади тільки стільки тепла, скільки потрібно для покриття поточних тепловтрат, а також зменшує кількість технологічних тепловтрат через трубопроводи, і зменшує перемішування теплоносія в баку акумуляторі.
Таким чином, ця схема дозволяє максимально ефективно спалювати паливо, накопичувати отримане тепло, і економно витрачати його на опалювання.
Висновок:
Дрова містять дуже багато різних речовин, в тому числі дьоготь, кислоти та ін., які виділяються при накалюванні дров. Для забезпечення якісного спалювання всіх цих речовин котел повинен постійно працювати на повній потужності, а цього можна досягнути створенням системи теплопостачання з тепловими акумуляторами. Принцип регулювання потужності багатьох твердопаливних котлів орієнтований на неповне згорання або тління палива. В звичайних котлах цю операцію виконує регулятор тяги — повітряний клапан, який відкривається ланцюжком і при певній температурі сам закривається. Таким чином до палива не подається кисень, але воно розкалене і з нього виділяються різні леткі речовини, які би при інших умовах згоріли.
У Західній Європі встановлення буферної ємності разом з дров’яним котлом є обов’язковою вимогою. При установці бака накопичувача з твердопаливним котлом, ми отримуємо 20% економію палива! При цьому теплоакумулятор не тільки економічно вигідний, але і, завдяки повному згорянню палива, запобігає забиванню димоходу дьогтьовими осадами.
Тому встановлення теплового акумулятора рекомендується планувати вже на стадії проектування будинку. В протилежному випадку бажання його змонтувати може не співпасти з технічними можливостями паливної із-за браку місця.
Список використаної літератури:
1) http://www.teplobak.com.ua/ua/about
2) http://www.ktto.com.ua/princip/bat
Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1113;