Система МВС України.
1. головні управління МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області,
2. управління МВС України в областях, місті Севастополі та на транспорті,
3. УМВС у містах;
4. районні, районні у містах, міські відділи;
5. лінійні відділи на транспорті;
6. відділення.
МВС України у межах своїх повноважень видає на основі та на виконання актів законодавства накази, організовує і контролює їх виконання.
Нормативно-правові акти МВС України підлягають реєстрації в порядку, встановленому законом.
У випадках, передбачених законодавством, рішення МВС України є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями та громадянами.
МВС України очолює Міністр, якого призначає на посаду і звільняє з посади Президент України в установленому законодавством порядку.
Повноваження Міністра внутрішніх справ України:
1) керує Міністерством;
2) здійснює управління системою МВС України;
3) особисто відповідає за розроблення і впровадження Програми діяльності Кабінету Міністрів України з відповідних питань, реалізацію державної політики у сфері захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань;
4) є розпорядником коштів МВС України;
5) затверджує положення про структурні підрозділи центрального апарату, головні управління МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, управління МВС України в областях, місті Севастополі та на транспорті, а також статути підприємств, положення про установи і організації, що належать до сфери управління Міністерства;
6) призначає в установленому порядку на посади та звільняє з посад керівників відповідних органів внутрішніх справ, структурних підрозділів центрального апарату, а також керівників підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства;
7) присвоює в установленому порядку спеціальні звання особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та військові звання військовослужбовцям внутрішніх військ;
8) представляє в установленому порядку осіб рядового і начальницького складу, працівників органів внутрішніх справ та працівників і військовослужбовців внутрішніх військ, які особливо відзначилися в роботі та службі, до нагородження державними нагородами України;
Гранична чисельність працівників центрального апарату МВС України затверджується Кабінетом Міністрів України.
МВС України є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Згідно зі ст. 7-1 Закону України “Про міліцію” – МІСЦЕВА МІЛІЦІЯ утворюється за рішенням органів місцевого самоврядування на підставі подання місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів рад, погодженого з Міністерством внутрішніх справ України.
Завданням місцевої міліції є забезпечення захисту життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян та охорони громадського порядку на відповідній території.
До складу місцевої міліції входять підрозділи дорожньо-патрульної служби, патрульно-постової служби, служби дільничних інспекторів міліції, а також приймальники-розподільники для неповнолітніх, приймальники-розподільники для осіб, затриманих за бродяжництво, спеціальні приймальники для осіб, підданих адміністративному арешту. У складі місцевої міліції можуть утворюватися й інші підрозділи.
Місцеву міліцію очолює керівник, який є заступником начальника відповідного управління (відділу) внутрішніх справ з громадської безпеки. Керівник місцевої міліції у встановлені відповідною радою строки звітує перед нею про стан охорони громадського порядку та громадської безпеки на відповідній території.
Призначення і звільнення з посад керівника місцевої міліції, начальників структурних підрозділів і дільничних інспекторів проводиться начальниками головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за погодженням з відповідною радою.
Чисельність місцевої міліції визначається органом місцевого самоврядування виходячи з нормативів, затверджених Міністерством внутрішніх справ України.
Місцева міліція утримується за рахунок коштів місцевих бюджетів
Сучасні завдання органів внутрішніх справ України у світлі вимог Президента України, Уряду України та МВС України
У своєму виступі на Всеукраїнській нараді з проблем боротьби з організованою злочинністю і корупцією та захисту прав людини Президента України Л. Кучма, зупинився на причинах, які призвели до зайняття правоохоронними органами по відношенню до криміналітету оборонної позиції:
По-перше, це недооцінка життєвої необхідності позбавити організовану злочинність та корупцію їхнього економічного підґрунтя. По-друге, суттєві недоліки в організації інформаційно-аналітичного, розвідувального забезпечення комплексного управління відповідними силами, в координації та взаємодії державних, у тому числі спеціальних правоохоронних структур. Третє - інертність в розробці та впровадженні в правоохоронну діяльність сучасного правового, технічного та технологічного інструментарію, а також світового досвіду.
Четверте - незавершеність і гальмування проголошених реформ відповідних державних структур, низька виконавча дисципліна. І, врешті, п'яте - недостатній рівень професіоналізму кадрів міліції, Служби безпеки, прокуратури, судової влади. Ці та інші фактори й призводять до того, що декларацій про захист прав людини та інтересів держави більше, ніж конкретних результатів.
Робота Міністерства внутрішніх справ в боротьбі з організованою злочинністю і корупцією в державі має бути більш потужною. Але поки що доводиться констатувати поверховість і навіть дріб'язковість цієї роботи. Водночас маємо непоодинокі випадки, коли оперативні працівники приховують або не перевіряють суттєву інформацію. Часто це робиться з особистих корисливих мотивів працівників міліції з відома та за вказівкою їхніх начальників або на вимогу керівників органів місцевої влади.
1. З метою реалізації вказаних та інших положень законодавства МВС України розроблені та впроваджені у життя відповідні плани, які приймалися переважно рішеннями колегії МВС. Зокрема, до них можна віднести наступні документи:
1. Про завдання органів і підрозділів внутрішніх справ з проблем боротьби з корупцією і організованою злочинністю та захисту прав людини, що випливають з рішень Всеукраїнської наради при Президентові України 29.01.04: Рішення колегії МВС України від 6 лютого 2004 р. № 1 КМ/1.
2. Про хід виконання вимог розпорядження Президента України від 26.03.2002 р. “Про заходи щодо зміцнення дисципліни працівників та вдосконалення кадрової роботи у правоохоронних органах” з питань забезпечення безпеки працівників органів і підрозділів внутрішніх справ при виконанні службових обов‘язків та підвищення їх професійної майстерності: Рішення колегії МВС України від 26 листопада 2002 р. № 14КМ/2.
3. Про дотримання законності, запобігання корупційним проявам серед працівників міліції, підвищення рівня довіри населення до правоохоронних органів: Рішення розширеної наради керівного складу органів внутрішніх справ за участю Міністра внутрішніх справ України генерал-лейтенанта міліції М.В. Білоконя від 26 вересня 2003 р. № 10560/Бл.
Більш детальний аналіз вказаних документів буде нами здійснений під час вивчення курсів “Основи управління ОВС”, “Юридична відповідальність за порушення міграційного законодавства” та “Адміністративна діяльність ОВС”, а також при опануванні вами інших профільних дисциплін.Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1298;