Епікриз
Хворий, Отрижко Валерій Вікторович, 2.11.1987р.н. (16 років), поступив 15.03.2004р. в алергологічне відділення ОКЛ м. Івано-Франківськ зі скаргами на: кашель, який спочатку був сухий, а тепер поєднується з виділенням прозорого слизистого харкотиння без запаху. Турбує хворого близько 2-х тижнів, щоденно, переважно вночі та вранці. Його виникнення пов’язує з переохолодженням та сирою погодою; не часті напади ядухи, які він усував за допомогою препарату “Беротек”; виникнення нападів ядухи пов’язує з контактом з книжковим пилом та пухом, а також при різкій зміні погоди, коли вона стає сирою і вітряною; нежить та свербіж в носі. Нежить супроводжується рідкими прозорими виділеннями; свербіж в носі виникає переважно перед початком нападу ядухи; підвищення температури тіла до 37,7 0С; підвищену пітливість; загальну слабість; швидку втомлюваність та сонливість.
З анамнезу хвороби відомо, що захворювання почалося раптово у 1,5 роки. Виникнення захворювання пов’язує з введенням препарату нікотинової кислоти під час лікування з приводу дитячого захворювання (назви якого пацієнт не пам’ятає). Внаслідок цього, виник напад ядухи і шкірні висипання у вигляді червоних плям. Тоді вперше хворому було встановлено діагноз: “Бронхіальна астма. Алергічна форма.”
У віці 2 та 4-х років лікувався з приводу пневмонії у дитячій лікарні м.Фрунзе (Киргизія).
Двічі на рік (весною та восени) пацієнт лікується в поліклініці за місцем проживання з приводу хронічного бронхіту. У грудні минулого року був вперше госпіталізований в ОКЛ для лікування після важкого приступу ядухи. Його появу пов’язує з сухим прибиранням в квартирі та недолікованим бронхітом.
За словами хворого, напади ядухи у нього виникають з частотою 1-2 рази на рік. Їх виникнення він пов’язує з: запахом “Нафталіну”. Пацієнт до 5 річного віку проживав з батьками у бабусі, яка час-від-часу застосовувала “Нафталін” у господарських потребах; книжковий і побутовий пил. Відмічав появу нападів ядухи при сухому прибиранні; пух, пір’я; різкою зміною погоди, коли вона стає сирою і вітряною.
Останній напад ядухи виник 15 березня вранці. Хворий пов’язує його початок з переохолодженням та нелікованим бронхітом, який саме почав турбувати хворого близько тижня тому, і проявлявся періодичним кашлем. Цей напад ядухи розпочався таким ж періодичним кашлем, до якого приєдналася задишка, яка надалі переросла у напад ядухи. Звернувся за допомогою в міську поліклініку №1, звідки був направлений на стаціонарне лікування в ОКЛ, де був поставлений діагноз: Бронхіальна астма, алергічна форма, середньої важкості, персистуючий перебіг, фаза загострення. Хронічний бронхіт в стадії загострення. Сколіоз грудного відділу хребта вліво.
З діагностичною метою були проведені такі лабораторно-інструментальні методи дослідження:
Загальний аналіз крові від 15.03.2004р.:
Hb 136 г/л;
Er 4.7*1012/л
КП 0.9
L 6.8*109/л
П 2%
С 57%
Е 1%
Л 32%
М 8%
ШОЕ 16 мм.рт.ст..
Загальний аналіз сечі від 15.03.2004р.:
Колір - с/ж;
Прозорість - прозора;
Питома вага - 1014;
PH - 5.6;
Білок - -;
Цукор - -;
Епітелій - 1-2 в п/з;
Le - 2-4 в п/з;
Er - 1-2 в п/з;
Слиз - -;
Солі - -;
Рентгенографія органів грудної клітки від 15.03.2004р.:
На рентгенограмі ОГК в прямій проекції: сколіоз грудного відділу хребта вліво. Підвищена прозорість легеневих полів, міжреберні проміжки розширені. Ознаки формування легеневого серця.
ЕКГ від 4.03.2004р.:
Ритм правильний, синусовий.
ЧСС 78/хв., RR = 0.8.
Заключення: ознаки помірних дистрофічних змін в міокарді.
Біохімічний аналіз крові:
Висновок: підвищена кількість IgE, знижена кількільсть альбумінів.
Спірографія:
ОЦІНКА:
ФЖЄЛ – зниження досить легкого ступеня.
ОФВ-1 – зниження досить легкого ступеня.
ПОС- умовна норма.
МОС-25 – зниження досить легкого ступеня.
МОС-50 – зниження досить легкого ступеня.
МОС-75 – зниження досить легкого ступеня.
Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1130;