Порядок захисту кваліфікаційної роботи
Порядок захисту кваліфікаційної роботи встановлюється «Положенням про державні екзаменаційні комісії».
Студент готує до захисту доповідь та ілюстративний матеріал (таблиці, графіки, діаграми, рисунки) для всіх членів комісії.
Час виступу не повинен перевищувати 10 хвилин, має бути стислим, конкретним, з використанням ілюстративного матеріалу: плакатів, роздаткового матеріалу (набору таблиць, графіків, діаграм, схем або відповідних слайдів чи презентацій). Головне призначення таких матеріалів – детально та наочно проілюструвати ті чи інші твердження у доповіді автора, тому необхідно вчасно посилатися на відповідний матеріал, акцентувати на ньому увагу членів комісії.
Під час захисту бажано продемонструвати розроблене програмне забезпечення з використанням сучасних мов та технологій програмування.
Захист роботи розпочинається з доповіді, в якій студент має розкрити:
- актуальність теми;
- структуру роботи;
- об’єкт дослідження;
- висновки з аналізу, зміст запропонованих заходів та обґрунтування їх ефективності (рекомендується витратити не менше 70% часу, відведеного для доповіді).
Завершуючи доповідь, випускник має відзначити: які його розробки та висновки впроваджені або намічені до впровадження; де ще можна, на його думку, застосувати результати дослідження; яка фактична чи очікувана соціально-економічна ефективність запропонованих ним заходів.
Під час доповіді слід звертатися до ілюстративного матеріалу, коротко пояснюючи його зміст.
Члени ДЕК, присутні на захисті, можуть ставити випускнику запитання з метою визначення рівня його спеціальної підготовки та ерудиції.
Після відповіді на запитання слово надається рецензенту або зачитується його рецензія. На зауваження рецензента випускник повинен дати аргументовану відповідь. Після цього слово надається науковому керівникові для характеристики й оцінки роботи.
Під час захисту ведеться протокол засідання ДЕК. Окремо відзначається думка членів ДЕК про практичну цінність і рекомендації щодо використання пропозицій автора.
Загальний час захисту кваліфікаційної роботи не повинен перевищувати 20 хвилин у середньому на одного студента.
Після обговорення підсумків захисту на закритому засіданні ДЕК виноситься її рішення. У разі незгоди між членами ДЕК думка голови є вирішальною. Рішення комісії оголошується її головою в той самий день.
Випускники, які одержали під час захисту незадовільні оцінки, відраховуються з університету, отримуючи академічну довідку. До повторного захисту кваліфікаційна робота може бути подана протягом трьох років після закінчення навчання в інституті. Після захисту кваліфікаційна робота передається на зберігання в архів інституту.
Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 690;