СУЧАСНІ ЗАСОБИ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ЇХ ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА.
І. Педагогічні засоби відновлення – є основними, оскільки визначають режим і правильне сполучення навантажень і відпочинку на всіх етапах багаторічної підготовки спортсменів.
1. Раціональне планування тренувального процесу відповідно з функціональними можливостями організму спортсмена, правильне сполучення загальних і спеціальних засобів, оптимальну побудову тренувальних і змагальних мікро- і макроциклів, широке використання перемикань, чітку організацію праці та відпочинку.
2. Правильну побудову окремого тренувального заняття з використанням засобів для зняття втоми (повноцінна індивідуальна розминка, підбір інвентарю і місць для занять, вправ для активного відпочинку, утворення позитивного емоційного фону).
3. Чергування інтервалів відпочинку між окремими вправами і тренувальними заняттями.
4. Розробка системи планування з використанням різних засобів, що відновлюють в місячних і річних циклах підготовки.
5. Розробка спеціальних фізичних вправ з метою прискорення відновлення працездатності спортсменів, удосконалення рухових навичок, навчання тактичним діям.
Педагогічним засобом, який сприяє відновленню, є повноцінна розминка.
Основна мета розминки – досягнення оптимального збудження ЦНС, мобілізація фізіологічних функцій організму длявиконання більш інтенсивної м’язевої діяльності перед тренуванням або змаганням.
ІІ. Медико-біологічні засоби відновлення:
1. Раціональне харчування
2. Фізичні засоби (гідро- і бальнеотерапія, сауна і лазні)
3. Різні види масажу (сегментарний, точечний, кріомасаж, баночний, перкуссійний та ін.)
4. Мануальна терапія
5. Спортивні тейпи
6. Оксигенотерапія, кисневі коктейлі
7. Пункції і блокади
8. Фармакологічні препарати (рослинного походження, вітамінні комплекси з додатками мінеральних елементів, білкові препарати)
9. Голкова рефлексотерапія, електропунктура, електроакупунктура
10. Спеціальні вправи на розтягування
11. Застосування кремів, гелей і мазей, які розігрівають.
ІІІ. Психологічні засоби
1. Психолого-педагогічні засоби, які включають підхід тренера до спортсмена з урахуванням його індивідуальних особливостей і конкретного стану
2. Регуляція і корекція психічного стану (регуляція сну, психорегулююче тренування, деякі медикаментозні вливання і фізіотерапевтичні процедури).
Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1130;