Збирання автотракторних двигунів
У центральних ремонтних майстернях господарства збирання двигуна на робочому місці виконують на стаціонарному стенді ОПР-989 для розбирання і збирання тракторних, автомобільних і комбайнових двигунів (рис. 2). Цей стенд має хрестоподібну опору і поворотний пристрій для кріплення двигунів і встановлення їх в рівне положення. На стенді можна зібрати двигуни при вертикальному положенні блока циліндрів, картером вверх або вниз і при горизонтальному його положенні. Для складання дизельних двигунів використовують комплект оснащення 70-7823-37ОД до якого належать схватка для дизелів, колінчастого вала і головки циліндрів; пристрій для складання головки циліндрів і муфт зчеплення; пристрій для складання і встановлення поршня з кільцями в циліндр дизеля; надставка для запресовування сальників і підшипників тощо.
На робочому місці використовують нутроміри, мікрометри із вставками, мікрометри, штангенглибиноміри, малогабаритні індикатори, індикатори годинникового типу, мікрометричні нутроміри і глибиноміри, щупи, штангенциркулі, металічні вимірювальні лінійки.
Для збирання різьбових з’єднань на робочому місці використовують механізований і ручний інструмент: пневматичні ИП-3111, ИП-3112 і електричні ИЗ-3116, ИЗ-3113 гайковерти, гайкові ключі тощо.
Збирання блок-картерапочинають із встановлення гільз. Перед запресуванням гільз циліндрів очищають від нагару посадочні пояси і верхню площину блок-картера. Встановлюють гільзи в блок без ущільнювальних кілець і перевіряють прокручування в посадочних поясах (повинне бути вільним). Після встановлення нового ущільнювального кільця в канавку нижнього пояса під гільзу перевіряють виступання торця буртика гільзи над поверхнею блока при натисканні гільзи з зусиллям 9 кН.
Виступання бурта гільзи циліндрів перевіряють індикаторним пристроєм (рис. 3), який основою встановлюють на гільзу. Штифт, переміщуючись вверх, прокручує важіль, який через шток переміщує ніжку індикатора. Всі розміри гільз і поршнів повинні бути однієї розмірної групи. Розміри гільз і поршнів по групах наведені в табл. 11.
Таблиця 11
Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 987;