Перемішувачі

Гідравлічні перемішувачі бувають трьох типів: 4УПГ, ПС та ПГС.

Перемішувач 4УПГ (рисунок 6.21) складається з корпусу 2, трійника 3, в якому може обертатися ствол 4, та закріпленої на консолі насадки 5. Ствол з насадкою може повертатися у двох взаємно перпендикулярних площинах за допомогою руків'я 7.

Розчин подається буровим або відцентровим насосом через маніфольд у корпус гідравлічного перемішувача, звідки через трійник і ствол надходить до насадки. Тут потік істотно прискорюється і з великою швидкістю викидається з насадки. Прокручуючи ствол руків'ям, оператор направляє струмінь бурового розчину в застійні і найвіддаленіші від прийому насоса зони, що сприяє залученню всього об'єму бурового розчину до циркуляції та гомогенізації розчину, а такої диспергуванню твердої фази і емульгуванню рідких компонентів при приготуванні емульсійнії розчинів.

Технічна характеристика 4УПГ

Робочий тиск, МПа............................... 4,0

Діаметр змінної насадки, мм................. 16, 20, ЗО, 40

Витрата рідини, л/с……………………..15—90

Габарити, м............................................ 0,335x0,170x2,200

Маса, кг.................................................... 33,5

Принцип роботи перемішувача ПГ такий самий, як у 4УПГ, з тією лише різницею, перемішувач ПГ дозволяє фіксувати за допомогою двох пальців стан монітора по відношенні до корпусу і стан корпусу по відношенню до приймального патрубка. Найбільший робочий тиск перемішувача становить 6 МПа, а діаметри змінних насадок дорівнюють 20, 25, ЗО і 40 мм.

Рисунок 6.22 − Схема гідравлічного самообертового перемішувача ПГС
Рисунок 6.21 − Схема перемішувача 4УПГ  
Гідравлічний самообертовий перемішувач ПГС (рисунок 6.22) перемішує рідину без втручання оператора. Він складається з приймального патрубка 1, ствола 2, хрестовини 6, двох колін із різьбовими ніпелями, змінних насадок 4, закріплених за допомогою накидних гайок 3. Сполучення ствола з

 

приймальним патрубком здійснюється за допомогою спеціального кулькового підшипника.

Хрестовина приєднується до нижньої частини ствола за допомогою різьби. Два кінці хрестовини заглушені корками 5, а до двох інших (протилежних) приєднані коліна з насадками. Буровий розчин, який подається насосом у ствол перемішувача, з великою швидкістю викидається з насадок у протилежних напрямках. Реактивна сила змушує хрестовину обертатися у підшипнику.

Найбільший робочий тиск становить 4,0 МПа; діаметри насадок такі самі, як у ПГ.

Протягом останніх років для перемішування бурових розчинів застосовують механічні перемішувачі типів ПМ, ПМ1, ПМ2, ПЛ1, ПЛ2.

Механічний перемішувач ПМ (рисунок 6.23) складається з мотор-редуктора 1, прикріпленого болтами до опори 2, встановленої на зварній рамі 3; проміжного вала 4, закріпленого на валі мотор-редуктора за допомогою муфти; лопаткового вала 5 і перемішуючих лопаток 6. Зварна рама ПМ встановлюється на верхньому майданчику ємності циркуляційної системи так, щоб зазор між лопатками та дном ємності становив не менше 90 мм. На кожну ємність циркуляційної системи (або її окремий відсік) встановлюють, як правило, два механічних перемішувачі.

Технічна характеристика перемішувача ПМ

Частота обертання вала з лопатками, об/хв. 45,5

Діаметр перемішуючого пристрою, мм 950

Кількість лопаток мішалки.................... 6

Висота лопаток мішалки, мм................ 60

Тип електродвигуна АО-42-4

Потужність електродвигуна, кВт........ 5,5

Габарити, мм.......................................... 1430x950x3262

Маса, кг 477

Рисунок 6.23 − Загальний вигляд та схема механічного перемішувача ПМ
 
 


Механічний перемішувач ПЛ (рисунок 6.24), обладнаний комбінованим турбінно-пропелерним перемішуючим пристроєм, створює в буровому розчині перехресні струмені одночасно в декількох площинах, чим забезпечується інтенсивне перемішування бурового розчину, попередження випадіння обважнювача на дно чана, виключається утворення в буровому розчині застійних зон.

У перемішувачах ПЛ1, ПЛ2 потужність приводу становить відповідно 5,5 та 3,0 кВт; частота обертання крильчатки 2,2 та 0,75 об/хв; діаметри крильчаток 700 і 1240 мм; кількість лопаток 3x4 та 6x6.

Приготовлена таким способом промивна рідина нестабільна і містить значну кількість частинок твердої фази. Тому її прокачу­ють у замкнутій системі (ємність → буровий насос → ємність) протягом декількох циклів. При необхідності в промивальну рідину додають дисперсійне середовище для зниження умовної в'язкості.

Якщо необхідно приготувати обважнену промивну рідину, або обважнити розчин під час циркуляції, то використовують цей же блок обладнання, але в бункер завантажу­ють порошкоподібний обважнювач, а в змішувач насосом подають промивну рідину, яку необхідно обважити.

Якщо промивальну рідину під час приготування необхідно об­робити хімічними реагентами, то реагенти спочатку розчиняють у воді. Для цього ємність заповнюють розрахунковим об'ємом води, додають реагенти і ретельно перемішують з допомогою механічних перемішувачів або прокачують по замкнутій системі: ємність → буровий насос → ємність.

 
 

Після цього оброблену рідину подають в змішувач одноча­сно з подачею порошкоподібного матеріалу з бункера.

1—мотор-редуктор; 2— основина; 3— вал; 4— мішалка Рисунок 6.24 − Схема механічного перемішувана ПЛ  









Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 1034;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.