Ежекторна мішалка
Для приготування промивних рідин з порошкоподібних глин можна використовувати також ежекторні мішалки типу ГДМ-1 (рисунок 6.25). Така мішалка складається із заглибини для завантаження порошку, камери змішування з соплом, ємності і зварної рами, на якій змонтовані всі елементи.
До камери змішування насосом через сопло подається вода (або промивальна рідина, густину якої треба збільшити) під тиском 2-3 МПа. Так як швидкість струмини на виході із сопла висока, то в камері змішування утворюється вакуум, внаслідок чого із заглибини засмоктується порошок глини (або обважнювача). Порошок змішується з рідиною, а утворювана пульпа надходить в ємність. При вході в ємність потік пульпи вдаряється в спеціальний башмак, і відбувається диспергування твердих частинок.
|
У міру підйому суспензії вверх по ємності швидкість її руху зменшується, великі нерозпущені частинки випадають на дно, а готова суспензія зливається в циркуляційну систему бурової через вихідну трубу у верхній частині ємності. Осад періодично видаляють через нижню зливну трубу.
На бурових можливе ще застосування механічної двовальної мішалки для приготування (періодично і безперервно) та обважнення промивальних рідин.
У механічних глиномішалках розчини готують з грудкових (сирих) глин і глинопорошків. Але, враховуючи дуже низьку ефективність такого способу приготування та обважнення промивальних рідин, механічні глиномішалки використовують в основному тільки для приготування водних розчинів хімічних реагентів.
ФСМ
Ефективнішими, ніж глиномішалки, є фрезерно-струминні млини ФСМ-3 і ФСМ-7 (рисунок 6.26).
1—рифлена плита для диспергування матеріалів; 2 — лопатевий ротор; 3 — вал; 4 — лоток; 5 — відбивний щиток; 6 — вихідні грати; 7 — лопатка; 8 — виступи; 9 — приймальний бункер; 10 — пересувний щиток; 11 — перфорована труба;12 — шарніри; 13 — запобіжна плита; 14 — змінні штифти; 15 — регулююча планка; 16 — пастка; 17— гумова прокладка; 18 — відкидна кришка; 19 — механізм для відкриття і закриття кришки пастки; 20 — рама Рисунок 6.26 — Фрезерно-струминний млин ФСМ-7 |
Вони використовуються не тільки для приготування промивних рідин, але і для їх обважнення.
Принцип роботи ФСМ полягає в наступному. Глина і вода, що подаються в приймальний бункер млина, , захоплюються лопатками ротора. При переміщенні глини (інших матеріалів) уподовж плити для диспергування матеріалів відбувається первинне подрібнення. Додаткове тонше подрібнення їх здійснюється при ударі струменів, що викидаються лопатками ротора, об вихідні грати, а також при подальшому переміщенні суспензії уздовж грат і проходженні розчину через її отвори. Частинки, що не встигли подрібнитися в млині, унаслідок циркуляції розчину знов потрапляють під лопатки ротора.
Є ряд типів ФСМ: ФСМ−3, ФСМ−7, ФСМ−12, що відрізняються один від одного неістотними конструктивними змінами.
Технічна характеристика фрезерно-струминного млина ФСМ-7
Продуктивність, т/год.:
з комової глини.................................................... 8—10
з глинопорошку .............................................. 20—25
Діаметр ротора, мм.............................................. 400
Частота обертання ротора, хв-1....................... 500
Потужність приводного електродвигуна, кВт.... 28
Габарити, мм.............................................. 1950X1530X1410
Маса, кг 1400
Приготування бітумних промивальних рідин пов'язано з деякими труднощами. При нормальній температурі високоокислений і бітум погано розчиняється в дизельному паливі, тому останнє необхідно підігрівати приблизно до 80°С. Попередньо готують концентрат бітуму в порівняно невеликому об'ємі нагрітого дизельного палива, а потім вже на основі концентрату готують бітумну промивальну рідину. При взаємодії оксиду кальцію, який входить до складу цієї рідини, з водою виділяється деяка кількість тепла, що сприяє кращому розчиненню бітуму.
Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 1183;