МОНОЛОГ ЯК ПРИХОВАНИЙ ДІАЛОГ
Мета:усвідомлення специфіки організації взаємодії вчителя з учнями під час викладу нового матеріалу у формі монологу, опанування технології побудови прихованого діалогу.
Обладнання:підручники за фахом, схема «Аналіз забезпечення діалогізації монологу вчителя на уроці», відеозаписи фрагментів уроку зі зразками педагогічного монологу
Опорні поняття:активізація навчання, діалог, модальність, монолог, образне бачення, персоніфікація, співпереживання, співроздуми, установка на відповідь
Завдання для студентів
1. Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорен
ня головних теоретичних питань
1 1 Труднощі, які виникають в учнів у процесі сприймання монологу вчителя під час викладу нового матеріалу
1 2 Поняття активізація навчання, сутність активізації сприймання учнями нового матеріалу
1 3 Технологія побудови педагогічного монологу як внутрішнього, прихованого діалогу
2. Виконати усно вправи
3. Розробити за визначеною темою фрагмент уроку — виклад нового матеріалу
у формі монологу Визначити прийоми діалогізації висловлювання Підготуватися
до проведення розробленого фрагмента в аудиторії
Список рекомендованої літератури
1 Воробьев Г Г Школа будущего начинается сегодня —М,1991 —С 150 — 159
2 Зимняя Й А Психологические вопросы лекционной пропаганди // Осно
ви лекторского мастерства — М , 1985 — С 68 — 76, 89 — 96
3 Зорина Л Я Слово учителя в учебном процессе — М , 1978 — С 25 — 28,
41-45
4 Карнеги Д Как выцрабатывать уверенность в себе й влиять на людей, высту
пая публично - М , 1989 - С 367-383, 437-470
5 1'оман Іржі Мистецтво говорити — К , 1989 — С 233 — 255
6 Яковлев Н М , Сохор А М Методика й техника урока в школе — М ,
1985 - С 59-113
7 Юсупов Й М Психология взаимопонимания — Казань, 1991 — С 106—118
ХІД ЗАНЯТТЯ
Дата добавления: 2014-12-27; просмотров: 1730;