Американський федералізм.
Сполучені Штати Америки — федеративна держава. Суб'єктами федерації є 50 штатів і федеральний округ Колумбія з розташованою в ньому столицею — м. Вашингтон. Територія федерації включає також острови Пуерто-Рико і Гуам. Острови Мікронезії (республіка Палау, Сполучені Штати Мікронезії та інші) є "асоційованими державами" з США. Вони мають виборні парламенти і президентів. Пуерто-Рико вважається державою, що вільно приєдналася до США. Закони США мають тут верховенство, як і в Штатах, але, всі ці території не мають свого представництва в Сенаті, а у Палаті представників — делегата з правом тільки дорадчого голосу. У прямому правлінні перебувають також острови Східне Самоа та Віргінські, що мають статус територій США.
Усі 50 штатів — державні утворення, але вони не мають державного суверенітету і не мають права виходити зі складу США. Вони приймають свої конституції, які відповідають основним положенням Конституції Сполучених Штатів Америки.
Структура органів штатів відповідає структурі федеральних органів. Законодавчу владу у штаті здійснює легіслатура (як правило, однопалатна), виконавчу — обраний населенням губернатор, судову — Верховний суд та інші суди штату.
Конституція США визначила принципи розмежування владної компетенції федерації і штатів. Вона встановлює сферу виключної компетенції федерації. За межами встановленої компетенції свої повноваження реалізують штати та їхні органи.
Дата добавления: 2014-12-27; просмотров: 979;