Робота до зайняття ВП

Заповнення таблиці індивідуальних поправок гармати (наведеної у додатку Е) проводиться завчасно. Під керівництвом старшого офіцера батареї командири гармат із ТС виписують для кожного вибраного заряду у бланк таблиці індивідуальних поправок:

- дальності через 1 км та відповідні їм приціли (графи 1, 2);

- табличні поправки: на 1% різнобою, на один знак відхилення маси снаряда, на 10 м уступу, перевищення та інтервалу відносно основної (з розділу III “Допоміжні таблиці”) (графи 3, 7, 9, 11, 19).

За даними останніх перевірок у бланк вносять:

- поправки на невідповідність кутів підвищення за прицілом і квадрантом та на відхилення лінії прицілювання (графи 5, 18);

- значення різнобою даної гармати відносно основної dVо (у верхню частину графи 4).

Розраховують поправки:

- на різнобій своєї гармати відносно основної DРівd (значення графи 3 перемножують із значенням різнобою відносно основної та записують у відповідний рядок графи 4);

- сумарну на різнобій та невідповідність кутів підвищення за прицілом і квадрантом (по рядках додають значення граф 4 та 5 і записують у графу 6).

 

Визначення поправок на уступ та інтервал гармати по таблиці поправок

Таблиця поправок на уступ та інтервал гармати (табл.Д1) призначена для визначення величини (значення) поправок уступа та інтервала гармати відносно основної гармати.

Таблиця Д.1 містить значення поправок на уступ (у чисельнику) та на інтервал (у знаменнику) від 0 до 260 м.

У чотирьох лівих графах табл. Д.1 записані кутоміри у великих поділках від 0 до 60. У верхніх двох рядках кожної з чотирьох лівих граф зазначені відповідні кутомірам знаки поправок на уступ “+“ (плюс), “-“ (мінус) та на інтервал “Л” (вліво), “П” (вправо).

У верхньому рядку решти граф табл. Д.1 наведені у поділках кутоміра значення вертикальних кутів b0 між марками двометрової рейки, а у другому рядку - відповідні їм значення відстаней Д0 у метрах (Д0 - дальність до основної).

Для визначення поправки на уступ Ddуст та поправки на інтервал Dzінт у верхньому рядку таблиці знаходять значення кута b0, найближче до виміряного, та відмічають його олівцем. Якщо відстань між даною гарматою та основною визначалося за допомогою ДСП‑30, то у другому рядку знаходять та відмічають олівцем значення відстані, найближче до виміряного.

В одній з чотирьох лівих граф знаходять значення кутоміра даної гармати по основній (округлене до 1-00) для напрямку, при якому визначають поправки на уступ та інтервал.

На перетині відміченої вертикальної графи із значенням b0 (Д0) та рядка із значенням кутоміра знаходять поправку у метрах. У верхніх рядках графи, в яких знайдено кутомір даної гармати, беруть знаки поправок.

Значення поправок дозволяється округляти до 10 м.

Табл. Д.2 призначена для визначення знаків поправок у рівень (приціл) на перевищення гармати, на відхилення маси снаряда і на уступ відносно основної.

 








Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 855;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.