Правила технічної експлуатації залізниць України, їх зміст. Загальні обов'язки працівників залізничного транспорту
Правила технічної експлуатації залізниць України (ПТЕ) встановлюють основні положення та порядок роботи залізниць і працівників залізничного транспорту України, основні розміри, норми утримання найважливіших споруд, пристроїв та рухомого складу і вимоги, які ставляться до них, систему організації руху поїздів та принципи сигналізації.
ПТЕ обов'язкові для усіх підрозділів та працівників залізничного транспорту. Їх виконання забезпечує злагодженість усіх ланок залізничного транспорту, чітку та безперебійну роботу залізниць і безпеку руху.
Правила можуть бути змінені наказом Міністра транспорту України.
ПТЕ містять:
Вступ.
Розділ 1. Загальні обов'язки працівників залізничного транспорту.
Розділ 2. Споруди та пристрої. Загальні положення. Габарит.
Розділ 3. Споруди та пристрої колійного господарства.
Розділ 4. Споруди та пристрої локомотивного і вагонного господарств, споруди та пристрої для обслуговування і ремонту спеціального рухомого складу, водопостачання і каналізації. Відбудовні засоби.
Розділ 5. Споруди і пристрої станційного господарства.
Розділ 6. Споруди та пристрої сигналізації, зв'язку і обчислювальної техніки.
Розділ 7. Споруди та пристрої електропостачання залізниць.
Розділ 8. Огляд споруд та пристроїв, їх ремонт.
Розділ 9. Загальні вимоги.
Розділ 10. Колісні пари.
Розділ 11. Гальмове обладнання і автозчіпний пристрій.
Розділ 12. Технічне обслуговування і ремонт рухомого складу, в тому числі спеціального самохідного рухомого складу.
Розділ 13. Графік руху поїздів.
Розділ 14. Роздільні пункти.
Розділ 15. Організація технічної роботи станції.
Розділ 16. Рух поїздів.
Основними обов'язками працівників залізничного транспорту є: задоволення потреб щодо перевезень пасажирів та вантажів при безумовному забезпеченні безпеки руху та збереження вантажів, що перевозяться, ефективне використання технічних засобів, дотримання вимог охорони праці та навколишнього природного середовища.
Кожний працівник, пов'язаний з рухом поїздів, несе в межах своїх обов'язків особисту відповідальність за виконання ПТЕ, вимог охорони праці й безпеку руху. Відповідальність за дотримання ПТЕ працівниками залізничного транспорту покладається на керівників відповідних підрозділів.
Порушення працівниками ПТЕ тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.
Кожний працівник зобов'язаний подавати сигнал зупинки поїзду чи маневруючому составу, а також вживати інших заходів для їх зупинки у випадках, які загрожують життю та здоров'ю людей або безпеці руху.
При виявленні несправностей споруд пристроїв чи пошкодження рухомого складу, які створюють загрозу безпеці руху, або забруднення навколишнього природного середовища, працівник повинен негайно вжити заходів для огородження небезпечного місця та усунення несправності.
Працівники повинні утримувати у належному стані робоче місце та довірені їм технічні засоби.
Забороняється допускати на локомотиви, у кабіни управління моторвагонних поїздів й інших рухомих одиниць, до сигналів, стрілок, апаратів, механізмів та інших пристроїв, які забезпечують безпеку руху поїздів, а також у приміщення, звідки здійснюється управління сигналами та цими пристроями, осіб, які не мають права доступу до них.
Управляти локомотивами, моторвагонними поїздами й іншими рухомими одиницями, сигналами, апаратами, механізмами й іншими пристроями, пов'язаними із забезпеченням безпеки руху поїздів, а також переводити стрілки мають право тільки уповноважені на це працівники під час виконання ними службових обов'язків.
Працівники, які проходять у встановленому порядку стажування як другі особи, можуть допускатися до управління локомотивами й іншими рухомими одиницями, сигналами, стрілками, апаратами й механізмами та іншими пристроями, пов'язаними із забезпеченням безпеки руху поїздів, тільки під наглядом і під особисту відповідальність працівників, які безпосередньо обслуговують ці пристрої.
Особи, які влаштовуються на роботу на залізничний транспорт на роботу, пов'язану з рухом поїздів, повинні пройти професійне навчання, а працівники локомотивних бригад і поїзні диспетчери, крім того, професійний відбір, витримати перевірку і в майбутньому періодично перевірятися на знання:
- ПТЕ;
- Інструкції з сигналізації на залізницях України (ІСИ);
- Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України (ІРП);
- посадових інструкцій та інших документів, які встановлюють обов'язки працівників;
- правил та інструкцій з охорони праці;
- Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту України.
Працівники залізничного транспорту повинні оберігати майно залізниці та вантажі, що перевозяться.
Не допускається виконання обов'язків працівниками залізничного транспорту, які перебувають у стані алкогольного, токсичного або наркотичного сп'яніння. Особи, виявлені у такому стані, негайно усуваються від роботи на них накладається дисциплінарне стягнення.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 6468;