Дисоційована ендокринна система

Розрізняють два види клітинних елементів дисоційованої ендо-кринної системи. Клітини, що є похідними нейробластів нервового гре-беня, які зберігають здатність утворювати нейроаміни, поєднуючи її з продукцією олігопептидних гормонів. Клітини цієї групи об'єднують у групу АРІШ-клітини (англ: Атіпе Ргесигзогз Црїаке апсі ОесагБахуІа-їіоп), якій в українській транскрипції відповідає абревіатура ПОДПА (поглинання та декарбоксилювання попередників амінів).

Нейроендокринні клітини групи ПОДПА зустрічаються у головному мозку та інших органах, як ендокринних, так і неендокринних. Прикла-


В.П. Новак, Ю.П. Бичков, М.Ю. Пилипежо Цитологія, гістологія, ембріологія

дом нейроендокринних клітин цієї групи, що знаходяться в ендокрин-них органах, є парафолікулярні клітини щитовидної залози та хромо-фінні клітини мозкової речовини наднирників. В неендокринних — де-які спеціалізовані нейрони головного мозку, травної системи і серця.

Регуляторні олігопептиди системи ПОДПА забезпечують місце-ву, а також дистантну регуляцію діяльності органів і систем організ-му. їхня функція не залежить від гіпофіза, проте тісно пов'язана з дією нервових імпульсів, що надходять по симпатичних і парасимпатичних стовбурах.

Це поодинокі гормоноутворюючі клітини, що не є похідними нейро-бластів, а належать іншим тканинам. До них відносяться гландулоцити сім'яників, які продукують гормон тестостерон і клітини зернистого шару фолікулів яєчника, які виробляють естрогени і прогестерон. На-звані клітини продукують стероїдні гормони і активізуються аденогі-пофізарними гонадотропінами. Клітини цієї групи не здатні декарбок-силювати амінокислоти і продукувати аміни.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1240;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.