Прямокутна нестандартна різьба.
Прямокутна різьба є нестандартною. Профіль прямокутної нестандартної різьби, (рис. 2.4.12) прямокутний або квадратний. Умовного позначення різьба немає, тому на кресленні проставляють всі розміри різьби (рис. 2.4.13). Застосовують як ходову різьбу (наприклад, в домкратах і т. п.)
Рисунок 2.4.12. Профіль прямокутної нестандартної різьби.
Рисунок 2.4.13. Умовне зображення прямокутної нестандартної різьби.
Спеціальна різьба
До спеціальних належать різьби, які мають стандартний профіль, але відмінні від стандартних значенням діаметрів або кроків, а також різьби з нестандартним профілем (наприклад, різьба з прямокутним або круглим профілем). Для спеціальної різьби із стандартним профілем перед умовним позначенням записують літери Сп (наприклад, Cп M60x5-6g, де 5 –нестандартний крок). Для різьб з нестандартним профілем розміри всіх параметрів різьби проставляють на кресленні.
Різьбові з’єднання
Основні види з’єднань з використанням розглянутих раніше з’єднувальних елементів це з’єднання болтом, гвинтом, шпилькою, а також трубні з’єднання. Ці види з’єднань (крім трубних) мають три види зображень: конструктивне, спрощене і умовне.
Конструктивневідповідає виконанню всіх конструктивних елементів деталей з’єднання.
Спрощене – передбачає викреслювання деталей без фасок, різьбу зображують по всій довжині стержня різьбової деталі, зазор між стержнем і отвором не показують.
Умовне зображення використовують у тих випадках, коли діаметр стержня на кресленні менший 2 мм. На з’єднання спрощені розповсюджується ГОСТ 2.315-68.
Трубні з’єднання виконують тільки конструктивно.
Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 799;