ІV. ПОВНОВАЖЕННЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ.
Повноваження Верховного Суду Українипо перегляду судових рішень визначені у ст. 360-3 ЦПК.
Відповідно до ч. 1 ст. 360-3 ЦПК за наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
1) про повне або часткове задоволення заяви про перегляд судового рішення;
2) про відмову в задоволенні заяви заяви про перегляд судового рішення.
Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови (ч. 2 ст. 360-3 ЦПК).
Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви про перегляд судового рішення.
Згідно зі ст. 360-4 ЦПК Верховний Суд України задовольняє заяву про перегляд судового рішення у разі наявності однієї з підстав, передбачених статтею 355 ЦПК.
Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 355 ЦПК, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нове судове рішення, яке має містити висновок про правильне застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин та обґрунтування помилковості висновків суду касаційної інстанції з цього питання.
Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 355 ЦПК, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і має право прийняти нове судове рішення або направити справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
Частиною 4 ст. 360-4 ЦПК встановлено, що постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.
Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви про перегляд судового рішення.
Згідно зі ст. 360-5 ЦПК Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися. Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
Згідно з ч. 3 ст. 360-3 ЦПК постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 ЦПК, тобто на підставі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи (ст. 360-6 ЦПК).
Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України. Зідно зі ст. 360-7 ЦПК рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Рішення Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених статтею 355 ЦПК, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття.
ВИСНОВКИ З четвертого ПИТАННЯ:
Таким чином, повноваження Верховного Суду України по перегляду судових рішень визначені у ст. 360-3 ЦПК. Відповідно до ч. 1 ст. 360-3 ЦПК за наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов: 1) про повне або часткове задоволення заяви про перегляд судового рішення; 2) про відмову в задоволенні заяви заяви про перегляд судового рішення.
Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 895;