Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення НС.
З метою недопущення загибелі людей, забезпечення їх нормальної життєдіяльності у НС передусім повинно бути проведено сповіщення населення про можливу загрозу, а якщо необхідно, організувати евакуацію.
Сповіщення населення здійснюється усіма доступними способами:
- через телебачення,
- радіомережу,
- радіотрансляційну провідну мережу,
- спеціальними сигналами (гудки, сирени).
Передбачається спеціальна схема повідомлення посадових осіб та осіб, задіяних у системі цивільного захисту.
Центральні та місцеві органи виконавчої влади, виконавчі органи рад зобов'язані надавати населенню через засоби масової інформації оперативну та достовірну інформацію:
- про стан цивільного захисту,
- про виникнення надзвичайних ситуацій,
- методи та способи захисту від них,
- вжиття заходів щодо забезпечення безпеки.
Керівники потенційно небезпечних об‘єктів (підприємств) зобов‘язані розміщувати у найбільш придатній формі інформацію про свої підприємства (об‘єкти).
Така інформація повинна містити:
- дані про суб‘єкта, що надає інформацію;
- дані про сферу діяльності установи;
- небезпечні речовини, що є на підприємстві та їх небезпечні властивості;
- природа можливого ризику при аваріях, включаючи вплив на людей та навколишнє природне середовище;
- спосіб інформування населення у випадку аварії та поведінка, якої слід дотримуватися;
- свідчення про надання органам влади звіту про виконання вимог щодо безпеки, укладення відповідних угод з рятувальними службами.
Переліки такої інформації затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту.
Для того, щоб населення своєчасно ввімкнуло радіо та телевізора, в помешканнях, на підприємствах, інших закладах існує сигналізація (сирени, ревуни, гудки). Почувши сигнал, всі громадяни повинні ввімкнути радіо і телевізор. Рев сирени означає: "Увага всім!". По радіо і телебаченню штаб цивільної оборони України у надзвичайних ситуаціях передають сигнал повідомлення, а також поради населенню, як поводитися в тій чи іншій ситуації.
Наприклад: "Увага! Говорить штаб Цивільної оборони міста Коломиї. Громадяни! У зв'язку з можливістю землетрусу необхідно: відключити газ, воду, електричний струм, погасити вогонь у печах. Повідомте усіх сусідів про цю інформацію. Візьміть одяг, цінні речі, документи, харчі і вийдіть на вулицю. Допоможіть хворим і літнім. Займіть місця подалі від будинків, споруд і ліній електропередачі".
Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 876;