ЕКСПЛУАТАЦІЯ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ СТАНЦІЇ РОЗВІДКИ 9С80

5.1. Радіотехнічне маскування

Робота РЛС із виміром у відкритий простір у мирний час дозволяється тільки на несучій частоті літери Д, на постійній частоті проходження зондувальних імпульсів (без умикання режиму вобуляції) при роботі в русі і на стоянці.

Робота НРЗ 1РЛ138 повинна проводитися на кодах у суворій відповідності з діючим розкладом.

Для забезпечення радіомаскування необхідно всі роботи з включеними передавачами РЛА і НРЗ проводити відповідно до інструкції БД1.640003 Д34/С.

 

5.2. Вимоги до позиції, особливості експлуатації на різних ТВД, порядок розміщення на позиції

Для роботи РЛС необхідно вибирати відкриту позицію (із нульовими кутами закриття), що забезпечує найкращий огляд, особливо в напрямку ймовірної появи цілей.

У лісистій місцевості позицію необхідно вибирати на висоті, узліссю, схилі, зверненому у відповідний бік.

На морському узбережжі позицію необхідно вибирати на прибережних висотах так, щоб забезпечувалася найбільша дальність прямої видимості.

Для позиції необхідно намагатися вибирати природні горизонтальні площі.

При експлуатації РПРУ-1 в умовах низьких температур необхідно особливу увагу звернути на акумуляторні батареї і через 10-15 днів перевірити ступінь їхній зарядженості. Після тривалого збереження в умовах низьких температур необхідно прогріти апаратуру перед умиканням за допомогою ОВ-65Т.

При експлуатації в умовах підвищеної вологості до вмикання необхідно на 2-3 години включити опалювач ОВ-65Г і вентиляційний пристрій, а перед умиканням високого прогріти апаратуру під напругою протягом 30 хв. При експлуатації в умовах інтенсивного дощу і снігопаду, ожеледі необхідно стежити за тим, щоб на блоці 20В-11 не утворився шар льоду і снігу (при необхідності його видаляють із дзеркала антени й випромінювачів).

При роботі РЛС на випромінювання забороняється знаходитися на даху самохода і перебувати більш 20 хвилин у добу на відстані менше 600 м від нього.

 

5.3. Технічне обслуговування

У основу технічного обслуговування покладена планово-попереджувальна система, заснована на обов'язковому проведенні встановлених робіт із технічного обслуговування.

Підприємство-виготовлювач гарантує відповідність РПРУ-1 вимогам ТУ ВДГ.640.003 ТУ/СС протягом 1000 годин роботи протягом 2-х років із моменту приймання при дотриманні умов експлуатації. Термін переконсервування – 2 роки.

Постійна готовність і надійність роботи РПРУ-1 залежить від правильної експлуатації і своєчасного проведення усіх видів технічного обслуговування.

Екіпаж самостійно проводить наступні види технічного обслуговування: контрольний огляд (КО), час на проведення – 90-120 хв. ; поточне обслуговування (Те), час на проведення – 3,5-4,5 години.

З притягненням ремонтних органів екіпаж після наробітку РЛС 1000 годин або пробігу 9С80 1000 км проводить ТО-1 за час 40-50 годин із витратою ресурсу РЛС 6-7 годин (не менше 1 разу в рік).

Силами ремонтних органів з обов'язковим притягненням екіпажу після наробітку РЛС 2000 годин або після пробігу 9С80 2400-5000 км проводиться ТО-2 за час 60-65 годин із витратою ресурсу РЛС 15-20 годин (не менше 1 разу в 2 роки).

Сезонне обслуговування проводиться два рази на рік у терміни, обумовлені вказівками для даного кліматичного пояса з метою підготування виробу до осінньо-зимової і весняно-літньої експлуатації. Доцільно СО сполучати з ТО-1 або ТО-2 .

Технічний ресурс РПРУ-1М забезпечується за допомогою одиночного і групового комплектів ЗІП.

У РПРУ-1 є ЗІП одиночної (ДЦ1.640.003 ЗИ) на 500 годин роботи і ЗІП груповий із розрахунку 1 на 4 машини.

Прилади КИУ-48 із літерами А, Б, У, Г і прилади КИУ-68 із літерами А, Б, У, Г, що знаходяться в ЗІП-Г (груповому) є секретними, а також прилад 4В-71В в одиночному ЗІП.

Перевірка комплектності і поповнення одиночного ЗІП вимагає при ТО-1 – 240 хв.

При постановці на збереження (понад 1 рік) проводиться повна консервація за 25 годин (розконсервація – не більш 10 годин), при збереженні менше 1 року проводиться часткова консервація за 8 годин. При цьому витрата гранульованого сілікагеля-поглинача вологи ксм складає 7 кг і 16 тканинних мішочків із кількості одиночного ЗІП (ЕД5 883 010).

 

5.4. Організаційні і технічні заходи щодо протидії іноземним технічним

Розвідкам.

Основною ціллю організаційних і технічних заходів протидії ІТР є: сховати від супротивника що охороняються параметри РЛС і НРЗ РПРУ-1; виключити або істотно утруднити можливість одержання ІТР зведення про дислокацію і бойове застосування РПРУ-1.

Для протидії ІТР необхідно здійснювати комплекс заходів, основними з який є радіотехнічне і візуальне маскування.

При організації протидії ІТР варто врахувати, що еквівалентна чутливість розвідприймачів складає 10-12 Вт.

Для дезінформації цих засобів необхідно сховати від ІТР і охороняти наступні параметри РПРУ-1:

а) для РЛС РПРУ-1:

діапазон і значення робочих частот (літери А, Б, У, Г);

межі вобуляції частоти проходження зондувальних імпульсів;

б) для НРЗ при роботі в системі "Кремній":

кількість імпульсів і часові розставляння запитальних кодів № 1 і № 2 контрольні впізнання і відповідні коди загального впізнання з використанням гладких імпульсів;

в) для НРЗ при роботі в системі "Пароль";

в ІІІ діапазоні хвиль кількість імпульсів і часові розставляння запитальних кодів №I і №2 контрольного впізнання і відповідних кодів загального опізнавання з використанням імпульсів;

у VII діапазоні хвиль кількість імпульсів і часові розставляння запитальних кодів у всіх режимах.

Для захисту від ІТР тумблер ВОБУЛЯЦИЯ-ОТКЛ., кнопки ВКЛ. К1 і ВКЛ. К2 на пульті керування (шафа ОВ-196), перемикач ГИ на НРЗ (Ш23) повинні бути опломбовані пломбами категорії 1Р (режими).

У РПРУ є 3 типи пломб:

I - "1Р" (режимні), що забезпечують визначений режим роботи, розкриваються тільки з дозволу командира частини з оцінкою у формулярі відповідно до інструкції КПД ІТР;

2 – "Ш" категорії – обмеженого допуску на вузли, блоки і механізми, ремонт, монтаж і настроювання яких можлива у військах;

3 – "1У" категорія – технологічні – для перевезень.

5.5. Оцінка боєздатності станції розвідки 9С80-1 і методика тренажів

Стан озброєння і техніки оцінюється відповідно до "Посібника з проведення перевірок і визначенню оцінок стана озброєння і техніки" підрозділів, частин і з'єднань, "Інструкцій з експлуатації даного зразка озброєння і техніки" №.640.003ИЭ частини I і ІІ). Оцінка технічного стана кожного конкретного зразка проводиться апаратом інституту Заступників командуючих (командирів) по озброєнню і відповідними посадовими особами при прийманні (передачі) виробу, при інспекторських і поточних планових перевірках, а також при категоруванні.

Час на проведення основних перевірок 9С80 по нормативах контрольного огляду складає 90 хв., а з обліком додаткових перевірок 120 хв.

При підготовці до відбиття нальоту проводиться оцінка боєздатності на протязі 20-30 хв. З метою прищеплювання слухачам практичних навиків у перевірці боєздатності РЛС і вироби 9С80 у цілому може бути рекомендована наступна методика проведення тренажів:

1. Прищеплювання первинних навиків по практичному освоєнню 9С80 проводиться шляхом вивчення розташування основних блоків (вузлів), їх назв і функціональних призначень, а також шляхом вивчення установки вихідних положень органів керування перед умиканням.

Після цього варто практично освоїти запуск первинних джерел електроживлення і порядок вмикання апаратури.

2. Другий етап тренування полягає в практичному освоєнні контролю функціонування апаратури з проведенням основних перевірок на РЛС:

режимів роботи;

основних параметрів РЛС: середньої потужності і робочої частоти передавальної частоти Доплера; чутливості прийомної системи; тривалості "дзенькоту" на екрані ІКО.

При наявності часу при підготуванні до бойової роботи перевіряються:

струм вакіона (електророзрядного насоса) імпульсно-підсилювального клістрона КИУ-68;

струми кристалічних змішувачів імпульсно-підсилювального клістрона КЙУ-68;

високовольтного випрямляча 20В-82В, напруги і частоти первинної і вихідні напруги вторинних джерел живлення;

форми імпульсних напруги в контрольних точках окремих блоків.

Після практичного освоєння зазначених перевірок можна технічно грамотно проводити оцінку боєздатності РЛС вироби 9С80 перед нальотом.


 

 

ВИСНОВОК

В даній роботі був розглянутий рухомий пункт розвідки і управління – виріб 9С80-1. Цей виріб, як і будь-яка інша станція має свої переваги та недоліки.

Однією з переваг виробу є наявність апаратури АСПД-У, за допомогою якої можливий напівавтоматичний прийом і передача радіолокаційної інформації по штатним засобам зв’язку і відображення її на екрані індикатора, що значно прискорює і спрощує роботу бойового розрахунку. Іншою перевагою є порівняно невелика споживана потужність (не більше 12 кВт), що є в даних умовах розвитку Збройних Сил досить вагомим аргументом. Слід також зазначити, що габарити РПРУ-1М дозволяють транспортування виробу на залізничному транспорті. Не слід забувати і про те, що даний виріб може виконувати свої функції як на місці, так і під час руху, що значно підвищує його живучість в умовах бою.

 

 








Дата добавления: 2016-04-19; просмотров: 1222;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.