Бар’єрна та дифузійна ємність

Як вже йшла мова, при зворотній полярності на границі p-n переходу утворюється збіднений носіями шар, котрий має властивості діелектрика. Вся система в цілому стає подібною до конденсатора, який має провідні обкладинки, розділені діелектричним прошарком. Ємність такого конденсатора називається бар’єрною ємністю, оскільки її існування обумовлене потенціальним бар’єром p-n переходу. Її величина залежить від товщини збідненого шару і зменшується з його потовщенням.

У відкритому режимі p-n перехід характеризується диференціальним опором та дифузійною ємністю Сдиф. Справа в тому, що із збільшенням напруги на струм через перехід зростає на та відповідно на t збільшується об’ємний заряд інжектованих неосновних носіїв. А відношення t має зміст ємності, яка і носить назву дифузійної. На відміну від бар’єрної ємності, що існує реально і через яку протікає справжній струм зміщення, дифузійна ємність значною мірою є формальним поняттям і вводиться для опису інерційних властивостей p-n переходу . Вона вважаєтья увімкненою разом з паралельно до p-n переходу і визначає його сталу часу Сдиф = t, з якою відбуваються зображені на рис.1.6 перехідні процеси. В реальних умовах бар’єрна ємність невелика і складає звичайно десятки або сотні пікофарад, тоді як дифузійна ємність може бути на кілька порядків більшою.

 








Дата добавления: 2016-04-19; просмотров: 504;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.