Тестування концепції
Тестування концепції— це перша перевірка реакції на неї групи цільових споживачів, яких знайомлять зі словесним описом чи з дослідними зразками. Так, наведену вище концепцію 3 можно представити таким чином.
Малогабаритний автомобіль на електричних батареях, легкий в керуванні, вмішує чоти- ; рьох пасажирів. Мотор — справжнє диво техніки, приводиться в рух воднем, який виробля- j ється метаноловим паливним елементом. Автомобіль практичний і майже не завдає шкоди ; і зовнішньому середовищу. Розвиває швидкість до 80 миль на годину, одного гатона палива ; \ вистачає для подорожі на відстань в 66 миль. На відміну від інших електромобілів не по-| требує підзарядки. Вартість з повним комплектом обладнання — 1Н тисяч доларів.
Інколи для тестування достатньо словесного опису чи малюнка. Однак більш докладне знайомство з концепцією підвищує надійність результатів. Віртуальна реальність — один з сучасних методів зробити представлені концепції більш "відчутними". Необхідне обладнання складається з комп'ютера та сенсорного пристрою (окулярів чи рукавичок). Наприклад, дизайнеру кухонних меблів віртуальна реальність дозволяє продемонструвати своєму клієнтові, який вигляд матиме його кухня, обладнана продукцією компанії. Становлення цих технологій тільки починається, але вже зараз кількість сфер їхнього застосування неухильно збільшується [12].
Після ознайомлення споживачів із концепцією, їх можна попросити викласти свої враження, відповідаючи на питання, наведені в табл. 8.1. Ці відповіді допоможуть компанії вирішити, яка з концепцій виглядає в очах споживачів більш привабливо. Так, припустимо, що під час останнього опитування про намір придбати продемонстрований товар 10% респондентів відповіли позитивно, а ще 5% сказали, що ймовірно купили б його. Екстра-полюючи ці результати на весь цільовий ринок, можна дізнатися про вірогідний обсяг продажу. Звичайно, це досить приблизна оцінка, і до неї варто ставитись обережно. Зазвичай вона перебільшена, оскільки покупці не завжди реалізують свої наміри.
Більшість компаній вважають за доцільне перевірити концепцію товару, перш ніж починати його масове виробництво. Так, наприклад, компанія Richard Saunders Inc. щомісяця проводить тестування близько 35 концепцій товару в 100 бакалійних магазинах, розташованих по всій країні. Під час проведення дослідження з'ясовується думка споживачів про ступінь новизни товару, його місце стосовно аналогічних товарів та оцінка співвідношення споживчої вартості та ціни, звісно не лишається поза увагою і вірогідність покупки нового товару [13].
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 467;