Заборона відкликати заяву.
Боржник не має права відкликати заяву про порушення справи, подану ним відповідно до вимог ч. 5 ст. 11 ЗВБ, коли заява подавалася боржником до Господарського суду на виконання обов'язку боржника. Так, боржник зобов'язаний звернутися до Господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин:
- задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності);
- підчас ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі;
- в інших випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до п. 3.5. Постанови Пленуму ВГСУ "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 № 18 зазначається, що недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 ч. 1 ст. 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК. Так, заява підлягає поверненню без розгляду, якщо позивачем не вказано повне найменування сторін та їх поштових адрес, або заяву підписано не уповноваженою належним чином особою чи особою, посадове становище якої не вказано, або прокурор не зазначив орган, уповноважений здійснювати відповідні функції держави у спірних відносинах, або заява не підписана заявником.
Під час застосування положень п. 1 ч. 1 ст. 63, а також п. 1 ч. 1 ст. 81 ГПК України у випадках, коли заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, слід мати на увазі таке.
Якщо Господарський суд має сумніви стосовно наявності у особи, яка підписала заяву, відповідних повноважень, він у процесі підготовки справи до судового розгляду витребує у заявника докази на підтвердження таких повноважень. У разі їх неподання суд виносить ухвалу про залишення заяви без розгляду. Якщо заяву підписано особою на підставі виданої їй довіреності, до заяви має бути додано оригінал або належно завірену копію такої довіреності. У разі коли до заяви, підписаної представником позивача, не додано оригіналу або належно завіреної копії довіреності, але в цій заяві вміщено посилання на номер і дату довіреності, то Господарський суд, приймаючи заяву до розгляду, витребує у заявника таку довіреність, а в разі її неподання виносить ухвалу про залишення заявибез розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК.
Наявність на заяві факсимільного підпису означає, що вона не підписана особою, яка має право її підписувати, і підлягає поверненню. Такі ж наслідки настають, коли в заяві відсутні відомості про прізвище та посаду керівника юридичної особи або до заяви не додано належні документи на підтвердження повноважень особи, що підписала цю заяву як представник позивача в Господарському суді (ч. 3-6 ст. 28 ГПК), і на ці документи немає посилання в заяві.
Підставою для повернення заяви є також відсутність викладу обставин, на яких ґрунтується заявлена вимога, та незазначення доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини. Господарський суд повертає заяву, що не містить обґрунтованого розрахунку стягуваної чи оспорюваної суми, або такий розрахунок не додано до заяви.
Якщо у заяві є посилання на докази, що підтверджують викладені обставини, але самі докази до заяви не додані, таку заяву не можна повертати з посиланням на ст. 63 ГПК. У цьому випадку суддя у процесі підготовки справи до розгляду ухвалою витребовує ці докази від заявника-кредитора або від боржника.
У разі коли до заяви додано докази надсилання відповідачеві копії лише самої заяви, але відсутні докази надсилання йому копій доданих до неї документів, така заява підлягає поверненню на загальних підставах згідно з п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК.
Дата добавления: 2016-03-10; просмотров: 640;