Дорожньому будівництві
Формування цін на будівельні матеріали в транспортному будівництві відбувається під впливом таких факторів:
- динаміка потреби матеріального ресурсу в будівельній сфері та народному господарстві взагалі;
- зміна цін на енергетичні ресурси, що використовуються при здобутті чи виготовленні матеріалу;
- зміна заробітної плати працівників транспортного виробництва;
- зміна системи відрахувань на транспортне обслуговування та складування матеріальних ресурсів.
Всі відзначені фактори формують ринкову привабливість матеріальних ресурсів та визначають його ціну. Насправді ціна матеріалу, тобто відпускна ціна (або ціна франко – приоб’єктний склад), може бути визначена на основі складання калькуляцій на його здобуття чи виготовлення. Але ринкова потреба в конкретному матеріальному ресурсі може корегувати цю розрахункову позицію.
У будь – якому разі постачання матеріальних ресурсів здійснюється із використанням процедур проведення конкурсних торгів. Так як матеріальні ресурси постачаються у досить великих об’ємах і не виявляють собою особливої дефіцитної номенклатури матеріальних цінностей, то, як правило, у цьому випадку рекомендується проведення відкритих конкурсних торгів.
Постачальник матеріальних ресурсів призначається в єдиному пакеті проведення конкурсних торгів або визначається на основі додаткового аналізу можливостей транспортних перевізників регіону. Головним критерієм вибору раціонального перевізника є значення витрат на перевезення 1 тони вантажу, що залежить як від типу транспортного засобу, який може запропонувати потенційний перевізник, так і від положення перевізника, тобто автотранспортного підприємства, по відношенню до місця складування (отримання) матеріального ресурсу та його технологічного використання (будівельного майданчика).
Існують і інші фактори, що впливають на процеси складання вартості матеріальних ресурсів. Наприклад, коли в регіоні виконання дорожніх робіт існує можливість вибору різних постачальників певного матеріалу, а його постачання можливе за різними маршрутами, то вибір кращого постачальника та шляхів перевезення матеріалу можливо визначити після вирішення класичної транспортної задачі. Ще одним фактором, що може зменшити вартість матеріальних ресурсів є підбір раціональних засобів, що використовуються для навантаження і розвантаження матеріалів.
Значну роль в процесах зменшення вартості матеріальних ресурсів відіграє організація виробництва. Відповідність фактичного розвитку виконання трудових процесів раціональним організаційно – технологічним рішенням, що були обґрунтовані в процесі проектування організації виробництва, є незаперечним фактором зменшення витрат, що пов’язані із використанням матеріальних ресурсів. Це, по-перше, пов’язано із зменшенням процедур простою транспортних засобів в межах будівельного майданчика та і взагалі на протязі робочої зміни. По – друге, це зменшенням витрат, що пов’язані із проміжним (додатковим) складуванням матеріальних ресурсів, та інше.
Постачання матеріальних ресурсів та їх виробниче споживання, в тому числі і планування витрат матеріальних ресурсів в процесі виробництва, рекомендується на основі спеціальних графіків планування та організації постачання матеріальних ресурсів, які у загальному уявленні мають вигляд календарних графіків та складаються із використанням даних про організацію виконання трудових процесів основного виробництва.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 728;