Сутність, задачі, об’єкти та предмет аналізу

Організація та інформаційне забезпечення економічного аналізу

Економічний аналіз - це система спеціальних знань для дослідження зміни та розвитку економічних явищ і процесів у їх взаємозв'язку та взаємозумовленості, з метою забезпечення цільового управління ними.

Предмет і об'єкти економічного аналізу

Економічний аналіз - самостійна галузь наукових знань, що має свій предмет і об'єкти дослідження, цільову спрямованість, метод і методику, способи та прийоми для вивчення того суттєвого в предметі й об'єктах, що цікавить науку економічний аналіз та її користувачів.

Сукупним об'єктом вивчення є господарська діяльність підприємства. При цьому економічний аналіз вивчає не саму господарську діяльність (як технологічний, організаційний процес), а економічні результати господарювання (як наслідок економічних процесів).

У спеціальній літературі надаються різноманітні формулювання предмету економічного аналізу.

Предметом економічного аналізу в загальному розумінні є причинно-наслідкові зв'язки між економічними явищами і процесами.

Предмет аналізу – господарські (економічні) процеси і їхні результати, які складаються під впливом об'єктивних і суб'єктивних факторів і відображаються в системі економічної інформації.

Предмет економічного аналізу розкривається через його об'єкти.

Суб'єкти економічного аналізу розглядаються з двох позицій:

– як виконавці - ті, хто безпосередньо організовує та здійснює аналітичну роботу);

– як користувачі - ті, хто використовує результати економічного аналізу.

Виходячи з інформаційних потреб, користувачів аналітичної інформації можна розділити на дві категорії:

внутрішні - керівники і спеціалісти різних ієрархічних рівнів суб'єкта господарювання;

зовнішні: 1) безпосередньо зацікавлені у діяльності підприємства: кредитори, контрагенти, власники, потенційні працівники; 2) непрямо зацікавлені у діяльності суб'єкта господарювання і захищають інтереси першої групи - державні органи, аудиторські служби, контролюючі державні та недержавні органи, інформаційні агентства, профспілкові служби.

Основні завдання економічного аналізу:

1. Комплексна оцінка діяльності підприємства і його підрозділів за певні проміжки часу (розвитку економічної системи), місця економічної системи у ринковому середовищі, стратегії і тактики її розвитку

2. Підвищення науково-економічної обґрунтованості цільових програм, бізнес-планів, виробничих програм, прогнозів і нормативів (у процесі їх розробки); сприяння покращанню системи планування.

3. Об'єктивне та всебічне дослідження та оцінка виконання планів і дотримання нормативів

4. Визначення економічної ефективності використання ресурсного потенціалу (окремих складових та в сукупності); сприяння впровадженню в практику роботи підприємства науково-технічних розробок і провідних методів господарювання

5. Виявлення і вимірювання внутрішніх резервів (на всіх стадіях виробничого процесу)

6. Обґрунтування оптимальності управлінських рішень








Дата добавления: 2016-02-04; просмотров: 748;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.