Нефелометричний метод аналізу складу рідин.

При реалізації безпосереднього нефелометричного методу використовується закон Релея:

, (9.16)

де Fр – величина розсіяного світлового потоку, Fо – початковий, к – коефіцієнт, що залежить від показника заломлення колоїдних частинок і середовища, відстані від джерела світла і вибраної одиниці вимірювання; N – кількість частинок в об’ємі; V – об’єм частинок, розмври якої менші по відношенню до довжини l хвилі світла.

В загальному вигляді після об’єднання всіх постійних величин в один коефіцієнт спрощена формуламає вигляд: , (9.17)

де С – концентрація сузпензії, тобто світловий потік розсіювання пропорційний С.

В харчовій промисловості нефелометри (вимірювачі потужності) використовують для визначення якості освітлених та фільтрованих соків, вин, пива, визначення концентрації диму в коптильних цехах. Мутноміри, пилеміри та димоміри – прилади для вимірюваня якості фільтрації чи очищення на центрифугах будується таким чином, що оптичні властивості досліджуваного середовища порівнюється з еталоном.

Нефеломір – сигналізатор рідинних середовищ НЖС-60. (Київський з-д КІП) виконує безперервно контроль та сигналізацію підвищення міцності, яка встановлюється в залежності від виду рідинного середовища та характеру технологічного процесу. Мутність води- АМС-У, контроль замінників хлору- АОХ, кольоровості води – АМЦ.








Дата добавления: 2016-01-18; просмотров: 953;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.