НАКРИВАННЯ СТЕРИЛЬНОГО СТОЛА В МАНІПУЛЯЦІЙНОМУ КАБІНЕТІ
Навчальна мета: уміти дотримуватися правил особистої гігієни; підготувати маніпуляційний кабінет до роботи; продезінфікувати маніпуляційний стіл; накрити стерильний стіл.
Виховна мета: усвідомити необхідність суворого дотримання правил асептики в маніпуляційному кабінеті.
Початковий обсяг знань: знати санітарно-протиепідемічний режим маніпуляційного кабінету.
Оснащення:
1) тепла водопровідна вода;
2) мило господарське або туалетне;
3) рушник;
4) 70 % розчин етилового спирту;
5) бікс зі стерильними ватними тампонами, серветками;
6) бікс зі стерильними простирадлами, пелюшками, пінцетами, затискувачами;
7) 3 % розчин хлораміну;
8) полотняні серветки одноразового використання;
9) маніпуляційний стіл;
10) папір, ручка;
11) відро, швабра, полотнина для миття підлоги;
12) бактерицидна лампа;
13) 3 % розчин хлораміну.
Санітарна-гігієнічний та протиепідемічний режим маніпуляційного кабінету. Маніпуляційний кабінет необхідний для проведення венопункцій, ін'єкцій, трансфузій із суворим дотриманням правил асептики.
Це повинна бути світла кімната площею не менш як 15 м2, з температурою повітря 22 — 25 °С, з достатнім освітленням, приточно-витяжною вентиляцією, з наявністю кондиціонерів, холодної та гарячої води.
Обладнання кабінету: шафи для медикаментів, бікси зі стерильним матеріалом, одноразові шприци, голки, системи для введення інфузійних розчинів, штативи-стійки, холодильник для зберігання термолабільних препаратів, ємкості для промивної води, дезінфекційних розчинів, маніпуляційні столи, робочий стіл для ведення медичної документації, стерильний стіл, ртутно-кварцова лампа.
У маніпуляційному кабінеті двічі на день (перед початком і наприкінці робочого дня) проводять вологе прибирання із застосуванням 3 % розчину хлораміну, а в разі потреби проводять поточне прибирання. Один раз на тиждень проводять генеральне прибирання кабінету з миттям та дезінфекцією стелі, стін, наявного оснащення, підлоги.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 911;