Послідовність дій під час виконання процедур. Стан та підготовка хворого
Стан та підготовка хворого
1. Урахуйте, що сифонна клізма — це тяжка процедура для ослабленого хворого. Тому потурбуйтеся, щоб голова його лежала на подушці, верхню частину тіла прикрийте ковдрою, у разі потреби обкладіть хворого грілками і стежте, щоб у ході виконання процедури він не промок.
2. Покладіть пацієнта на край кушетки на лівий бік із зігнутими в колінах і підведеними до живота ногами або на спину.
3. Під таз підстеліть клейонку.
4. Біля кушетки поставте таз чи відро для зливання промивних вод, відро з водою та кухоль.
Уведення гумового зонда в пряму кишку
1. Надягніть фартух із пластикату та гумові рукавички.
2. Сліпий кінець гумового зонда змажте вазеліном і введіть зонд у пряму кишку на глибину 20 — 30 см. Простежте, щоб зонд не звернувся в прямій кишці, контролюючи положення зонда пальцем.
3. Приєднайте наконечник, гумову трубку та лійку.
Методика промивання кишок
1. Тримаючи лійку на рівні тіла хворого в нахиленому положенні, поступово наповніть її рідиною.
2. Підніміть лійку над хворим на висоту 1 — 1,5 м. При цьому вода переходить із системи в кишку.
3. Як тільки рівень води досягне звуженої частини лійки, останню опустіть над тазом, не перевертаючи її до того часу, поки вода з кишок не заповнить лійку. У такому положенні добре видно пухирці газу та шматочки калу.
4. Вміст лійки злийте в таз і знову наповніть лійку водою.
Дія сифонної клізми спочатку проявляється помутнінням, каловим забарвленням води, надходженням у лійку газів, а потім шматочків калу, що свідчить про ефективність клізми.
5. Процедуру повторюйте доти, доки з кишок не припиниться відходження газів і калу.
6. Закінчуючи процедуру сифонної клізми, ще раз промийте кишки, від'єднайте скляний наконечник, гумову трубку та лійку, а гумовий зонд залиште в кишечнику на 15 — 20 хв. Опустіть кінець зонда в таз, щоб стекли залишки рідини з кишок і вийшли гази.
7. Поступово витягніть гумовий зонд.
8. Здійсніть туалет шкіри навколо відхідника та промежини.
9. Перевезіть хворого в палату, перекладіть його в ліжко й тепло закутайте, в разі потреби зігрійте за допомогою грілок.
Дезінфекція приладдя для сифонної клізми. Після процедури всі складові приладдя для сифонної клізми дезінфікують так само, як і наконечник для постановки клізм.
Запам'ятайте! Після виконання різного виду клізм необхідно ретельно продезінфікувати усе використане обладнання, фартух та гумові рукавички, ретельно вимити руки і висушити їх.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 497;