Потужні електровакуумні лампи
Генераторні лампи використовуються для підсилення та генерування електричних коливань різних частот з потужністю від декількох десятків ват до декількох сотень кіловат.
Модуляторні лампи використовуються для підсилення сигналів низької частоти та формування імпульсів напруги для роботи НВЧ- генераторів й інших пристроїв.
Потужні генераторні лампи з вихідною потужністю від 1,5 до 3500 кВт у діапазоні частот до 250 Мгц призначені для роботи у зв'язкових, телевізійних і радіолокаційних передавачах і установках ВЧ нагрівання.
Потужні модуляторні лампи й тиратрони зі струмом комутації до 5000 А призначені для роботи в модуляторах радіотехнічних пристроїв, медичній апаратурі і у прискорювачах елементарних часток.
Потужні електровакуумні прилади НВЧ: клістрони, магнетрони, лампи хвилі, що біжить, призначені для роботи в радіолокаційних станціях, станціях супутниковому зв'язку, лінійних прискорювачах, телевізійних передавальних пристроях, різноманітних технологічних установках.
Основна вимога до генераторних ламп -- віддача максимальної коливної потужності Ркол до навантаження при високих значеннях ККД схеми h.
змінна складова анодного струму
коефіцієнт посилення по потужності
Класифікація ламп по потужності розсіювання на аноді Ра.
Ра < 25 Вт– малопотужні лампи. Працюють при Ua<500В, за конструкцією подібні до приймально-підсилювальних ламп.
25 Вт < Ра< 1 кВт– лампи середньої потужності. 70% енергії джерела живлення перетворюється в коливну, решта -- на розігрів аноду. Працюють при Ua< 20 кВ, застосовується примусове охолодження електродів (повітряне, водяне, вапатронне).
Ра > 1 кВт– великої потужності (до 500 кВт). Виконуються, як правило, розбірними з постійною відкачкою газів, або напів-розбірними, застосовується примусове охолодження електродів (водяне, вапатронне).
Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 756;