Трифазний інвертор струму
Він зображений на рис. 4.19, а і містить джерело живлення иж, вхідний фільтр Ld, трифазний мостовий комутатор на тиристорах 1–6, вузол примусової комутації (конденсатори і відсічні діоди) та двигун як навантаження. На рис. 4.19, б наведені інтервали провідності тиристорів. У кожній з двох груп тиристори проводять вхідний струм id почергово, тобто інтервал провідності тиристора становить 120 електричних градусів. Інтервали провідності тиристорів однієї фази зсунуті на півперіоду (180°).
Якщо нехтувати індуктивністю розсіювання двигуна та припустити, що замість одноопераційних тиристорів з вузлом примусової комутації встановлені двоопераційні тиристори (конденсаторів немає), то струм фази двигуна має такий вигляд, як показано на рис. 4.19, в для першої фази. Якщо ввімкнений тиристор 1, у фазі тече струм id з позитивним напрямком та повертається він до джерела через другу або третю фази залежно від того, який з тиристорів увімкнений у нижній групі (4 або 6). Якщо ж ввімкнений тиристор 2, то в першій фазі тече струм id з негативним напрямком, наприклад, на інтервалі t3t4 по контуру від позитивного полюса джерела через тиристор 3, другу та першу фази навантаження, тиристор 2 – до негативного полюса джерела.
|
Зіставляючи діаграму рис. 4.19, в з діаграмою рис. 4.7, г, бачимо, що вони подібні. Таким чином, для трифазних інверторів струму і напруги також виконуються умови дуальності з тією особливістю, що в трифазних системах дуальні параметри зірки та трикутника. У даному прикладі аналогом лінійного струму (це параметр зірки) є лінійна напруга як параметр трикутника. Оскільки коефіцієнти к1 і к2 в рівняннях (4.17) визначалися при з’єднанні фаз навантаження зіркою, то такі ж самі коефіцієнти будуть в інверторі струму при з’єднанні навантаження трикутником. Якщо навантаження в інверторі струму з’єднано все ж таки зіркою, то коефіцієнти в рівняннях комутатора помножуються на :
, . (4.55)
При урахуванні індуктивності розсіювання в навантаженні, а також ємностей вузла примусової комутації форма вихідного струму дещо відрізняється від ідеальної (рис. 4.19, в) за рахунок немиттєвої зміни струму на фронтах. Але рівняння (4.55) для основних гармонік залишаються приблизно вірними. Зберігаються також співвідношення (4.51) – (4.54) для розрахунку вузла примусової комутації, але при цьомуСк = 1,5С, Lк = 2Ls і . Дійсно, при комутації, наприклад, тиристорів 1 та 3 сумарна ємність між їхніми катодами дорівнює 1,5С, а сумарна індуктивність – індуктивності двох фаз навантаження. Оскільки комутує тільки одна група тиристорів, то початковий струм у конденсаторі Ск дорівнює тільки id, а не 2id, як в однофазній схемі. Ет дорівнює амплітуді лінійної ЕРС двигуна.
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 831;