Вимоги до плеча кламера.

Під час вигинання плеча утримуючого кламера потрібно дотримуватись таких вимог:

1. Плечем кламера охоплювати зуб з губного або щічного боку, розміщуючись безпосередньо за лінією найбільшої випуклості, тоб­то між екватором і яснами.

2. Плече кламера незалежно від то­го, кругле воно чи плоске, повинне дотикатися поверхні зуба у макси­мальній кількості контактуючих точок. Приля­гання лише в одній точці призво­дить до різкого підвищення тиску під час рухів протеза і спричиняє ураження емалі.

3. Під час зміщення протеза плече повинне пружинити. Цю якість ма­ють не всі кламери: еластичними є дротяні, менш еластичними - литі кламери, хоча останні також мають свої переваги.

4. Плече кламера повинне бути па­сивним, тобто не створювати тиск на зуб, який охоплює, коли базис протеза знаходиться у спокої. У протилежному разі виникає постійно діючий под­разник, що є причиною функціонального перевантаження опорних зубів. Активний тиск кла­мера може спричинити некроз емалі, якщо зуб не покритий мета­левою коронкою, тому важливо, щоб кламери виготовлялися з ма­теріалу, який має добру пружність і зберігає ці якості під час термічної обробки.

5. Плече необхідно заокруглити і відполірувати: гострі кінці, особ­ливо у дротяних кламерів, можуть бути причиною ушкодження сли­зової оболонки губ і щік під час введення і виведення протеза з ро­тової порожнини.








Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 1980;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.