UNCLOS 82
Государство флага (см., также – юрисдикция, флаг, нарушения):
арест властями государства флаг – ст. 97 (3)
обязанности – ст.ст. 94; 108 (2); 109 (3); 113
обеспечение выполнения – ст.ст. 217; 220 (4); 222
юрисдикция и контроль – ст.ст. 94(1); 94(2)(в); 97(1)
уведомление – ст.ст. 27(3); 73(4); 226(1)(с); 231
защита морской среды – ст.ст. 209(2); 211(2)(3); 212(1); 216(1)(в); 217(1)
ведение регистра судов – ст. 94 (2)(а)
просьба к прибрежному государству – ст.ст. 27 (1)(с); 27 (3); 292 (2)
ответственность – ст.ст. 31; 42 (5)
права – ст. 90
военные корабли и суда, сост. на гос. службе – ст.ст. 95; 96; 110 (1)(с)(е),(2)
годность судна для плавания: – ст.ст. 94(3)(а); 219; 226(1)(с)
Статья 94. Обязанности государства флага
1. Каждое государство эффективно осуществляет в административных, технических и социальных вопросах свою юрисдикцию и контроль над судами, плавающими под его флагом.
2. Каждое государство, в частности:
а) ведет реестр судов с указанием названий судов, плавающих под его флагом, и их данных, кроме тех судов, которые исключены из общепринятых международных правил вследствие их небольших размеров; и
b) принимает на себя в соответствии со своим внутренним правом юрисдикцию над каждым судном, плавающим под его флагом, и над его капитаном, офицерами и экипажем в отношении административных, технических и социальных вопросов, касающихся данного судна.
3. Каждое государство в отношении судов, плавающих под его флагом, принимает необходимые меры для обеспечения безопасности на море, в частности, в том, что касается :
а) конструкции оборудования и годности к плаванию судов;
в) комплектования, условий труда и обучения экипажей судов с учетом применимых международных актов;
с) пользования сигналами, поддержания связи и предупреждения столкновений.
4. В число таких мер входят меры, необходимые для обеспечения того, чтобы:
а) в) с) .
5. Принимая меры, предусмотренные в пунктах 3 и 4, каждое государство обязано придерживаться общепринятых международных правил, процедур и практики и предпринимать все необходимые шаги для обеспечения их соблюдения.
6. Государство, которое имеет явные основания полагать, что надлежащая юрисдикция или контроль в отношении какого-либо судна не осуществляется, может сообщить о таких фактах государству флага. По получении такого сообщения государство флага обязано расследовать этот вопрос и, когда это уместно, принять любые меры, требуемые для исправления положения.
7. Каждое государство организует расследование достаточно квалифицированным лицом или лицами или под его руководством каждой морской аварии или навигационного инцидента в открытом море с участием плавающего под его флагом судна, приведшего к гибели граждан другого государства или к нанесению им серьезных увечий, или серьезному ущербу судам или установкам другого государства, или морской среде.
Государство флага и другое государство сотрудничают в проведении этим другим государством любого расследования любой такой морской аварии или навигационного инцидента.
КТМ України
РОЗДІЛ II. СУДНО
ГЛАВА І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 21. Ідентифікація судна
Судно повинно мати свою назву. Назву судну присвоює власник. Будь-якому судну, що має обладнання зв'язку, присвоюється позивний сигнал, а також, залежно від його технічної оснащеності, - ідентифікаційний номер суднової станції супутникового зв'язку і номер вибірного виклику суднової радіостанції.
Порядок присвоєння судну назви, позивного сигналу, ідентифікаційного номера і номера вибірного виклику суднової станції супутникового зв'язку визначається центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту та центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку.
ГЛАВА 2. РЕЄСТРАЦІЯ СУДЕН І ПРАВО НА ПРАПОР УКРАЇНИ
Стаття 26. Державна реєстрація суден
Українські судна, технічний нагляд за якими здійснюють класифікаційні товариства, підлягають реєстрації у Державному судновому реєстрі України.
Українські судна, що не підлягають реєстрації у Державному судновому реєстрі України, реєструються у Судновій книзі України.
Судно, зафрахтоване за договором бербоут-чартером (стаття 203 цього Кодексу), за заявою фрахтувальника може бути тимчасово, але не більше терміну дії договору, зареєстровано у Державному судновому реєстрі України або в Судновій книзі України, якщо на момент фрахтування воно не було внесено в судновий реєстр іншої держави та якщо таке судно внесено в судновий реєстр іншої держави, але запис, зроблений в судновому реєстрі цієї держави, зупинено, про що судновласник повинен подати відповідний сертифікат.
У разі, коли в іншій державі дозволено внесення судна в декілька суднових реєстрів, від цієї вимоги можна відмовитися.
Порядок ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Стаття 27. Умови реєстрації
Судно може бути зареєстровано у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України тільки в одному морському порту України.
Порт реєстрації судна може бути змінено за бажанням власника з дотриманням вимог частини першої цієї статті.
Стаття 28. Судновий патент, судновий білет
Реєстрація судна у Державному судновому реєстрі України засвідчується свідоцтвом про право плавання під Державним прапором України (судновий патент), а реєстрація у Судновій книзі України - судновим білетом.
За реєстрацію судна у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України і будь-яких подальших змін раніше зроблених записів у них про зареєстроване судно стягується встановлений збір, порядок стягнення та розмір якого встановлюються центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.
Стаття 29. Умови і наслідки реєстрації
З моменту реєстрації судна у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України всі раніше зроблені записи щодо цього судна в суднових реєстрах зарубіжних держав Україною не визнаються.
Таким же чином Україною не визнається внесення судна України у судновий реєстр іноземної держави, якщо судно не виключено у встановленому порядку із Державного суднового реєстру України або Суднової книги України.
Судно виключається із Державного суднового реєстру України або Суднової книги України у разі:
1) визнання судна непридатним для подальшої експлуатації і ремонту;
2) втрати судном права плавання під Державним прапором України;
3) загибелі судна або пропажі його безвісти.
Стаття 30. Інформування про зміни відомостей, що вносяться в реєстри суден
Про будь-які зміни відомостей, що підлягають внесенню в Державний судновий реєстр України або Суднову книгу України, власник судна або фрахтувальник за бербоут-чартером протягом двох тижнів з дня цих змін повинен повідомити орган реєстрації судна.
Стаття 31. Відповідальність за порушення правил реєстрації судна
Особи, які ухиляються від обов'язкової реєстрації судна, або зареєстрували його у Державному судновому реєстрі України чи Судновій книзі України незаконним шляхом, або які порушили вимоги статті 30 цього Кодексу, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Стаття 32. Національна належність судна. Право плавання під Державним прапором України
Поняття „українське судно” або „судно України” означає національну належність судна, на яке поширюється юрисдикція України.
Національна належність судна визначається його державною реєстрацією в Україні і одержанням права плавання під Державним прапором України.
Право плавання під Державним прапором України має судно, яке є державною власністю або перебуває у власності фізичної особи-громадянина України, а також юридичної особи в Україні, заснованої виключно українськими власниками, або судно, яке знаходиться у цих осіб на умовах договору бербоут-чартеру.
Стаття 33. Одержання права плавання під Державним прапором України
Судно одержує право плавання під Державним прапором України з часу реєстрації його у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України та свідоцтва про одержання права плавання під цим прапором.
Судно, придбане за кордоном, користується правом плавання під Державним прапором України з часу видачі консулом України тимчасового свідоцтва, в якому засвідчується одержання цього права. Тимчасове свідоцтво є дійсним до реєстрації судна у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України, але не більше одного року.
За підняття на судні Державного прапора України без одержання права плавання під цим прапором винні особи несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку.
Стаття 34. Тимчасова втрата українським судном права плавання під Державним прапором України
Якщо власник українського судна передає його за бербоут-чартером іноземній фізичній або юридичній особі, то це судно за згодою центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту (центрального органу виконавчої влади в галузі рибного господарства) може тимчасово втрачати право плавання під Державним прапором України за умови, що:
1) законодавство цієї іноземної держави не забороняє зміну прапора;
2) власник судна згоден на тимчасове переведення судна під прапор іноземної держави;
3) заставодержателі зареєстрованих застав судна згодні на тимчасове переведення судна під прапор іноземної держави.
Про затвердження Порядку присвоєння ідентифікаційного номера Міжнародної морської організації судам, які мають право плавання під Державним прапором України : Наказ Мінтрансу України від 14.06.2000 р. № 316 //
Офіційний вісник України. – 2000. – № 28. – ст. 1177.
Про затвердження Порядку присвоєння судну назви: Наказ Мінтрансу України від 21.01.1998 р. № 19 // Офіційний вісник України. – 1998. – № 7. – ст. 284.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 906;