Послідовність виконання роботи. 1. Ознайомитись з теоретичним матеріалом [3].

1. Ознайомитись з теоретичним матеріалом [3].

2. Ознайомитись зі схемою лабораторної установки (рис.1.3) й вимогами
ТБпри роботі з нею.

3. Ознайомитись з конструкцією штанги, що є в лабораторії ЕФіТВН.

4. Провести перевірку градуювання штанги за допомогою електростатичного
кіловольтметра С-96 або С-100.

Для перевірки градуювання використовують схему установки, показану на

рис. 1.2. На штанзі встановлюють вимірювальну головку з іскровим кіловольтметром, а до високовольтних клем вимірювального трансформатора приєднують електростатичний кіловольтметр і контакти штанги. При повністю розведених електродах штанги на її контакти послідовно подають напругу 3, 5, 7,

9 кВ і т.д., що виміряється безпосередньо електростатичним кіловольтметром. При кожному вимірі ручка штанги обертається до моменту виникнення розряду в іскровому проміжку кіловольтметра. Якщо величина поданої напруги не відповідає показанням шкали іскрового кіловольтметра, треба здійснити регулювання величини іскрового проміжку за допомогою регулюючого гвинта і результати вимірювань занести в табл. 1.1

 

Рис. 1.2 - Схема градуювання вимірювальної штанги.

 

Таблиця 1.1 - Протокол вимірювань розподілу напруги

Напруга за кіловольтметром, кВ l Без арматури З арматурою
Показання шкали іскрового кіловольтметра, кВ U1 U2 U3 Uср U1 U2 U3 Ucp  
     

 

5. За допомогою штанги провести вимірювання розподілу напруги по елементах гірлянди, щоскладається з п'яти ізоляторів. Для цього необхідно подати на гірлянду зазначену викладачем напругу, використовуючи експериментальну установку, спрощена схема якої приведена на рис 1.3.

Рис.1.3. Схема експериментальної установки для дослідження розподілу напруги по елементам гірлянди.

 

Вимірювання падіння напруги на ізоляторах гірлянди проводити, починаючи з верхнього заземленого ізолятора, тричі для кожного елемента. Після цього знайти середні значення величини напруги і занести в табл. 1.2.

 

Т а б л и ц я 1.2 - Протокол вимірювань

Номер елемента гірлянди Показання шкали кіловольтметра, кВ Потенціал елемента Uел, кВ Uел%= =Uел/UΣ∙ ∙100% Зауваження
U1 U2 U3 Uср
               

 

6. Встановити захисну арматуру на фазному кінці гірлянди та повторити вимірювання по п.5. Результати занести в таблицю 1.2.

7. За даними табл. 1.2 побудувати графіки розподілу напруги по елементах гірлянди Uел=f(n) та Uел%= f(n), без арматури та з арматурою. Тут n - номер елемента гірлянди. При розрахунку величини напруги врахувати фактори зовнішнього середовища – тиск та температуру через коефіцієнт δ.

8. Провести аналіз отриманих експериментальних результатів розподілу напруги на ізоляторах гірлянди використовуючи для інтерпретації результатів еквівалентну ємнісну схему заміщення (рис.1.4), яка складається з ланцюжка послідовно з'єднаних емностей елементів самої гірлянди, та додаткових емностей кожного елемента гірлянди відносно заземленої опори та лінійного проводу. Паралельно приєднані до елементів гірлянди резистори показують наявність активного струму витоку через ізолятори гірлянди.

 

 

гірлянди без
Гірлянда

Рис.1.4. Еквівалентна ємнісна схема заміщення гірлянди ізоляторів.

 








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 639;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.