Бізнес через Internet
Революція в інформаційних технологіях змінює традиційні уявлення про ведення бізнесу. Електронна комерція урівнює шанси у звичній конку-рентній боротьбі, дозволяючи як великім, так і маленькім компаніям зма-гатись як рівним у якості, ціні, асортименті продукції і надає доступ до сві-тового ринку, недоступним для невеликих компаній ніякими іншими засо-бами.
Застосування глобальних комунікацій у комерційній діяльності та повсякденному житті зумовило виникнення такого нового економічного і правового явища як “електронна комерція” (“electronic commerce”). Еле-ктронна комерція у юридичному сенсі представляє собою за визначенням Комісії ООН з прав міжнародної торгівлі (UNCITRAL) укладання міжнаро-дних та внутрішніх ринках у електронній формі ряду підприємницьких угод типу: купівля-продаж, постачання, угода про розподіл продукції, страхування, банківські угоди, перевезення вантажів повітряним, морсь-ким, залізничним транспортом, а також інших угод, пов’язаних з промис-ловим та діловим співробітництвом.
Створена асоціація IBA (Internet Business Association), завданням якої є сприяння фірмам, що бажають користуватись послугами Internet з коме-рційною метою.
За допомогою Internet підприємці можуть своєчасно дізнаватись про нові стандарти і технології, мати доступ до інформаційних ресурсів, відкритих для загального користування. Причому досить численна інформа-ція може бути надана їм без додаткової платні.
При веденні бізнесу Internet дозволить:
− збільшити обсяг продаж;
− розширити ринок збуту;
− зменшити виробничі витрати;
− випередити конкурентів;
− торгувати з іншими країнами;
− конкурувати як рівні з корпораціями-гігантами;
− перевірити свій бізнес-замисел без особливих витрат;
− покращити зв’язки з громадськістю і відносини в середині компанії;
− забезпечити єдиний банк даних для свого персоналу.
Internet можна використовувати з комерційною метою за допомогою таких методів:
− електронна пошта;
− електронна реклама за принципом прямої розсилки;
− електронна реклама за принципом “приходьте до нас”;
− електронні торги.
Бізнесмени одержують ефективний доступ до інформації на всій земній кулі. Міжнародні телефонні переговори є досить дорогими, обмін по-відомленнями по факсу може бути ускладнено. Крім того, хоча багато хто володіє навичками читання англійських текстів і розуміє англійську мову, у більшості недостатня розмовна практика. Обмінюватись письмовими по-відомленнями легше, ніж вести діалог по телефону.
Звертання до телеконференцій дозволяє відправляти повідомлення, навіть якщо адреси конкретних користувачів невідомі. Таким чином, на-віть при необхідності оплати міжнародного трафіку, відправка й одержан-ня електронних повідомлень може стати єдиним ефективним засобом ор-ганізації ділових контактів з іноземними фірмами.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 981;