Змістовий модуль 1
ТЕМА 1. Екологічне право в правовій системі України
Історичні форми взаємодії суспільства i природи ,їх розвиток на сучасному етапі та закріплення в праві. Екологічна політика України: проблеми правового регулювання. Гарантування екологічної політики держави. Екологічна політика, ідеологія, культура. Екологічна функція держави в умовах ринкових відносин. Перспективи розвитку екологічного права. Екологічне право складається з сукупності правових норм, встановлених державою i націлених на забезпечення раціонального використання, забезпечення, відновлення та охорону природних ресурсів у інтересах максимального задоволення матеріальних потреб та моральних благ свого i майбутнього існування людей, забезпечення здорового природного середовища.
Предметом правового регулювання екологічного права є суспільно політичні відносини в галузі охорони, використання i відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки. Екологічне право як навчальна дисципліна складається з двох розділів: загальна частина, особлива частина.
Роль і значення теми для діяльності майбутніх фахівців. Ця тема є вступною у навчальному курсі і передбачає опанування студентами науково-теоретичних основ екологічного права. Тема передбачає вивчення основних, засадничих теоретичних положень про екологічне право: його поняття, предмет, метод, принципи, систему, джерела; поняття, види та особливості екологічних правовідносин. Історичні форми взаємодії суспільства i природи, їх розвиток на сучасному етапі та закріплення в праві. Екологічна політика України: проблеми правового регулювання. Гарантування екологічної політики держави. Екологічна політика, ідеологія, культура. Екологічна функція держави в умовах ринкових відносин. Перспективи розвитку екологічного права. Екологічне право складається з сукупності правових норм, встановлених державою i націлених на забезпечення раціонального використання, забезпечення, відновлення та охорону природних ресурсів у інтересах максимального задоволення матеріальних потреб та моральних благ свого i майбутнього існування людей, забезпечення здорового природного середовища.
Предметом правового регулювання екологічного права є суспільно політичні відносини в галузі охорони, використання i відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки. Екологічне право як навчальна дисципліна складається з двох розділів: загальна частина, особлива частина.
Ця тема має суттєве теоретико-методологічне значення для вивчення всіх подальших тем навчальної дисципліни. Успішне оволодіння цією темою – запорука вдалого засвоєння подальшого навчального матеріалу та формування уявлення про екологічне право як науку, галузь права і законодавства.
Ключові слова: природа, як об'єкт використання i охорони. Поняття, предмет та система екологічного права. Джерела екологічного права. Особливості екологічного законодавства.
Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми:
знати:
поняття екологічного права;
предмет, метод, принципи, систему, джерела екологічного права;
поняття, види та особливості аграрних правовідносин;
завдання та основні напрямки аграрної політики і аграрної реформи в Україні;
вміти:
розкрити особливості екологічного права як комплексної інтегрованої та спеціалізованої галузі права;
розкрити особливості предмета, метода та принципів екологічного права;
кваліфікувати певні відносини як аграрно-правові та відмежовувати їх від інших правовідносин;
в загальному орієнтуватися в системі джерел екологічного права, системі екологічного законодавства.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 621;