Облік експедиційних послуг
Експедирування (супровід) вантажів є одним із видів послуг, тісно пов’язаних із транспортними перевезеннями.
Експедиторські організації, надаючи послуги, якщо це випливає з договору транспортної експедиції, виступають у ролі повірених або комісіонерів, тобто посередників.
При наданні експедиційних послуг нерезидентам із вартості цих послуг справляється податок на додану вартість за нульовою ставкою за виконання таких умов:
- послуги надано безпосередньо нерезидентові України на підставі укладеного з ним договору експедирування;
- вивезення товарів підтверджене належним чином оформленою вантажною митною декларацією.
При цьому базою оподаткування експедиційних послуг є отримана експедитором компенсація за надані послуги після його розрахунків з усіма учасниками транспортного процесу.
Розглянемо порядок відображення в обліку послуг з експедирування вантажів, що надаються за договором транспортної експедиції, в експедитора й клієнта (таблиця 2.7.).
Таблиця 2.7.
Облік експедиційних послуг в експедитора і клієнта
| № пор. | Зміст операції | Сума, грн. | Д-т | К-т |
| У експедитора | ||||
| Отримано грошові кошти від клієнта | ||||
| Експедитором здійснено оплату послуг учасникам транспортного процесу | ||||
| Суму ПДВ включено до складу податкового кредиту | ||||
| Відображено взаємозарахування заборгованості перед клієнтом і заборгованості учасників транспортного процесу | ||||
| Нараховано податкові зобов’язання з ПДВ | ||||
| Проведено зарахування податкових зобов’язань і податкового кредиту | ||||
| Нараховано винагороду в сумі, визначеній договором | ||||
| Нараховано податкові зобов’язання з ПДВ із суми винагороди | ||||
| Списано витрати на здійснення експедиторської діяльності | ||||
| Відображено фінансовий результат | ||||
| Від клієнта отримано грошові кошти за надані послуги | ||||
| У клієнта | ||||
| Перераховано грошові кошти експедитору для оплати іншим учасникам транспортного процесу | ||||
| Отримано від експедитора документи, що підтверджують надання послуг | ||||
| Суму ПДВ включено до складу податкового кредиту на підставі податкової накладної, виписаної експедитором | ||||
| Зараховано передоплату | ||||
| Отримано акт виконаних робіт, що підтверджує виконання експедитором зобов’язань за договором | ||||
| Суму ПДВ включено до складу податкового кредиту на підставі податкової накладної, виписаної експедитором | ||||
| Експедитору перераховано винагороду |
Дата добавления: 2015-11-10; просмотров: 798;
