Кінцеве обладнання.
Кінцеве мережне обладнання є джерелом та отримувачем інформації, яку передають по мережі. Воно попадає під визначення DTE (Data Terminal Equipment) та АПД (Апаратура передачі даних). Можна виділити наступні пристрої в якості кінцевого обладнання : комп’ютер, сервер, термінали, розподіляємі принтери, мережеві пинтери, апаратні принт-сервери.
Комп’ютер, який підключається до мережі являється самим універсальним вузлом. Прикладне використання комп’ютера в мережі визначається прикладним програмним забезпеченням і встановленим на ньому додатковим обладнанням і периферійними пристроями.
Сервер, являється тим самим комп’ютером, але в водночас це передбачає більш високу мережну активність і значення його в мережі. Для підключення до мережі бажано використовувати повно дуплексні з’єднання на базі високопродуктивних шин (PCI, PCIE). При встановленні в сервері двох і більше мережних інтерфейсів він може виступати в ролі мосту між двома мережами та маршрутизатора. Як правило для створення серверів використовуються найбільш високопродуктивні і сучасні комп’ютери з використанням відповідних технологій. Проте можуть бути і виключення. Наприклад , для створення шлюзу Інтернет можна використати і не надто потужний комп’ютер з кількома мережними адаптерами і встановленою ОС Linux.
Термінали – алфавітно цифрові і графічні , використовуються в клієнт- серверних системах в якості робочих місць користувачів, а також в якості консолі для керування мережним обладнанням. Термінали , як правило, мають інтерфейс RS-232C і спеціальне підключення. Використання в ролі емулятора терміналу простого персонального комп’ютера значно спрощує реалізацію підключення і роботи з термінальними станціями.
Розподілені принтери - забезпечують друк завдань від багатьох користувачів локальної мережі. В загальному випадку для цього необхідний принт-сервер – засіб для виборки завдань із черги і власне принтер, логічно під’єднаний до комп’ютера. В ролі принт-серверу може виступати звичайний комп’ютер з встановленим на ньому відповідним програмним забезпеченням з підключеним до його порту принтером та наданими відповідними правами для користувачів мережі.
Мережеві принтери – в додаток до локального (паралельного , послідовного, USB) порту мають додатковий мережний адаптер одного із стандартів мереж. При цьому в нього повинно бути влаштовано відповідне програмне забезпечення , для підтримки відповідного мережного протоколу та засоби керування з віддалених систем (комп’ютерів).
Апаратний принт - сервер - являє собою мікро контролер, обладнаний мережним інтерфейсом ( наприклад Ethernet) і одним або декількома паралельними чи послідовними портами. До портів підключаються звичайні принтери, а влаштоване програмне забезпечення (firmware) забезпечує вибір завдань із черги та дозволяє керувати самим принт-сервером.
Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 761;