Об'єднані комп'ютерні мережі
Під об’єднаною комп’ютерною мережею розуміють множину окремих комп’ютерних мереж, з’єднаних між собою проміжними мережевими пристроями, яке функціонує як одна велика мережа. Головною структурною одиницею об’єднаної комп’ютерної мережі є домен, котрий являє собою підмножину мереж, які входять в об’єднану мережу, спільно адмініструються і використовують одну і ту ж стратегію маршрутизації.
Ефективність функціонування об’єднаних комп’ютерних мереж значною мірою залежить від швидкості передачі інформації, рівня їх інтелектуалізації і забезпечення мобільності користувачів.
Нового ракурсу набувають і вимоги щодо забезпечення різних видів мережевого сервісу. Базовий набір послуг мережі Internet залишається незмінним, але при цьому з’являються такі додатки як широкомовна передача голосу та відеоданих, причому всі ці сервісні функції повинні бути гарантовані користувачем як при доступі до мережі з постійного робочого місця, так и при його переміщені.
Це породжує ряд проблем, пов’язаних з необхідністю розробки нових чи удосконалення відомих методів вирішення задач маршрутизації, керування мережею і трафіком. Серед цих проблем найбільш важливою є розробка інтелектуального методу керування мережею, котрий дозволяє достатньо швидко і адекватно реагувати на зміни параметрів динамічно реконфігуруючої комп’ютерної мережі, а також котрий забезпечує масштабованість і максимальну незалежність між мережевими засобами і програмами користувача.
З урахуванням доменної структури об’єднаних комп’ютерних мереж переважно використовується дворівнева організація системи керування мережею, відповідно до якої на нижньому рівні здійснюється керування доменами, а на верхньому рівні організовується взаємодія між доменами. Для мереж з фіксованою структурою зв’язку в нинішній час наявні ефективні методи багаторівневої організації керування мережею, проте для динамічно реконфігуруючих комп’ютерних мереж залишається невирішеною задача вибору оптимальної структури верхнього рівня керування и ефективного способу її реконфігурації при зміні топології комп’ютерної мережі.
Під об’єднаною мережею (internetwork) розуміється множина окремих комп'ютерних мереж, з’єднаних між собою проміжними мережевими пристроями, яка функціонує як одна велика мережа. В якості проміжних мережевих пристроїв найчастіше використовуються високошвидкісні комутатори і маршрутизатори. Основною структурною одиницею об’єднаної комп'ютерної мережі є домен, який представляє собою підмножину мереж, що входять в об’єднану мережу, які разом адмініструються і використовують одну і ту ж стратегію маршрутизації. З урахуванням доменної структури об’єднаних комп'ютерних мереж, переважно використовується дворівнева організація системи керування мережею, згідно з якою на нижньому рівні здійснюється керування доменами, а на верхньому рівні організовується взаємодія між доменами.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 607;