Головні терміни та поняття.
1. “Ввезення в Україну та вивезення з України” – фактичне переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів;
2. “Транзит через територію України” – переміщення товарів та інших предметі під митним контролем через територію України;
3. “Переміщення через митний кордон України” – ввезення на митну територію України, вивезення з цієї території або транзит через територію України товарів або предметів будь-яким способом включаючи використання з цією метою трубопровідного транспорту на лінії електропередачі;
4. “Пропуск через митний кордон України” – дозвіл митниці на використання товарів та інших предметів на митній території України або за межами цієї території з метою , яка заявлена митниці;
5. “Вільне використання” - розпорядження без митного контролю на митній території України або за її межами товарами та іншими предметами, які пропущені через митний кордон України.
6. “Тимчасове ввезення на митну територію України та тимчасове вивезення за межі цієї території” – ввезення або вивезення (на) з митної території України з умовою зворотного вивозу або ввезення на цю територію.
7. “Підприємство” – Українські підприємства та інші організації, спільні підприємства, а також будь-які іноземні суб’єкти господарської діяльності;
8. “Декларант” – юридична або фізична особа, яка здійснює декларування товарів та інших предметів.
* декларування - заява декларантом по встановленій формі (письмовій, усній, шляхом електронної пошти) митному органу даної країни точних відомостей по товарам та транспортним засобам.
Транспорті засоби, за винятком морських, річкових та повітряних суден, які перевозять товари, декларуються одночасно з товарами; морські, річкові та повітряні судна - у порту або аеропорту прибуття на митну територію або у порту (аеропорту) відправлення з митної території; порожні транспортні засоби та транспортні засоби які перевозять пасажирів під час перетину митного кордону. Форма та порядок декларування , а також перелік свідоцтв, необхідних для митниці, вирішуються Державним митним комітетом.
Митний брокер -посередник, який має право від особистого імені здійснювати будь-які операції по митному оформленню та виконувати інші функції посередника в області митного діла за рахунок та по дорученню особи, яку представляє, та при цьому не несе повну відповідальність, якби він самостійно переміщував би товари через митний кордон.
9. “предмети”, “товари” - будь-яке рухоме майно, у тому числі валюта, валютні коштовності, електрична, теплова та інші види енергії , транспортні засоби, що використовуються для міжнародних перевезень пасажирів та товарів, а також контейнерів та іншого транспортного обладнання.
10. “транспортні засоби» будь-які транспортні засоби, які використовуються для міжнародних перевезень пасажирів та вантажів, а також контейнери та інше транспортне обладнання.
11. “речі” - предмети особистого користування , у тому числі транспортні засоби індивідуального використання, які особа, що слідує через митний кордон, має з собою або здає транспортній організації для перевезення до пункту призначення.
12. “валюта та коштовності” - це валюта України, іноземна валюта, валютні та інші коштовності перелік яких визначається законодавчими актами України, що переміщується через митний кордон України.
* Валюта :
- грошова одиниця даної країни та її тип (золота, срібна, паперова);
- грошові знаки іноземної держави (іноземна валюта), а також кредитні та платіжні документи (векселя, чеки, інш), які використовуються у міжнародних розрахунках;
- міжнародна розрахункова одиниця (ЄВРо, раніше - ЕКЮ).
Зараз у міжнародній торгівлі роль основної валюти виконує долар Сполучених Штатів Америки, в якому здійснюється більша частина міжнародних розрахунків, розрахунків, фіксуються світові ціни багатьох товарів, особливо сировини, палива, значна частина валютних резервів.
До провідних валют світу відносять також англійський фунт стерлінгів, німецька марка, японська єна, французький та швейцарські франки.
У сучасний час для більшості країн характерна грошова система, яка базується на паперових грошах. Паперові гроші являють собою знаки золота, замінюючи його у функціях засобу обігу та засобу платежу. Роль загального еквіваленту продовжує виконувати золото.
Залежно від режиму використання валюта поділяється на конвертовану (оборотну), яка вільно обмінюється на іншу іноземну (наприклад долар США, німецьку марку та інш.); частково конвертовану,оборотну не за всіма валютними операціями або не для усіх власників; неконвертована(замкнена), яка функціонує у межах однієї країни і не обмінюється на інші іноземні валюти. До замкненої відносяться валюти країн, які приймають різні обмеження та заборони по вивозу та ввезенні , продажу, обміну та купівлі національної та іноземної валюти.
13. “предмети міжнародних іноземних організацій та представництв” - предмети, що переміщуються через митний кордон України, призначені для офіційного або службового використання дипломатичних або консульських представництв іноземних держав, на території України, міжнародних організацій та представництв іноземних держав при них.
14 “ зона митного контролю” - означена на митному кордоні України або в інших місцях території, у межах якої митниця здійснює митний контроль.
Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 446;