Страви з макаронних виробів
Макаронні вироби варять двома способами. І спосіб (зливний). Макарони, локшину, вермішель кладуть у киплячу підсолену воду (на 1 кг макаронних виробів 5-6 л води і 50 г солі), варять, періодично помішуючи, до готовності. Чим більше співвідношення води і макаронних виробів, тим швидше закипає вода після засипання макаронів, тим вищою буде якість готового виробу. Тривалість варіння макаронних виробів залежить від їхнього виду. Макарони варять 20-30 хв. локшину – 20-25, вермішель – 12-15 хв.
Не залишайтеу воді зварені макаронні вироби: вони розкиснуть.
Відварені макаронні вироби відкидають на сито або друшляк і промивають гарячою водою, перекладають у посуд, заправляють розтопленим жиром (для поливання страви перед подаванням), перемішують дерев'яною кописткою, щоб вони не склеїлись і не утворились грудочки.
Під час варіння макаронні вироби збільшуються в об'ємі у 2-3 рази за рахунок поглинання води крохмалем, що клейстеризується. Таке збільшення називається привар і становить 150 %. Відвари з макаронних виробів використовують для приготування перших страв і соусів.
II спосіб (незливний). У киплячу підсолену воду (на 1 кг – 2,2–3 л води і ЗО г солі) засипають макаронні вироби і варять до загусання, помішуючи. Наприкінці варіння додають жир, закривають кришкою, доварюють на слабкому вогні так само, як каші. Привар становить 200-300 %. Таким способом варять макаронні вироби, які потім використовують для приготування запечених страв.
Макарони відварені подають як самостійну страву з жиром, овочами, кисломолочним сиром, квасолею і підсмаженою з томатним пюре цибулею, маком, грибами. Їх використовують як гарнір до страв з м'яса і риби. Вони погано поєднуються із стравами з гуски і качки.
Макарони з кисло-молочним сиром. Макарони варять зливним способом, заправляють вершковим маслом або маргарином, додають протертий сир, перемішують і відразу подають.
Маса відварних макаронів – 200, сир – 76/75, маргарин столовий – 10. Вихід – 285.
Макарони з грибами. Ріпчасту цибулю шаткують соломкою і пасерують до розм'якшення, додають нарізані соломкою варені гриби і смажать 5-6 хв.
Макарони варять зливним способом, змішують з підготовленими грибами з цибулею.
Маса відварних макаронів – 200, гриби білі сушені – 10, маргарин столовий – 15, цибуля ріпчаста – 60/50, маса смажених грибів з цибулею – 50. Вихід - 250.
Макарони відварні з жиром або з жиром і сметаною. Макарони чи локшину варять зливним способом, заправляють вершковим маслом або маргарином. Перед подаванням кладуть у підігріту тарілку і поливають розтопленим жиром або вершковим маслом і сметаною.
Маса відварних макаронів або локшини – 200, маргарин столовий – 15 чи масло вершкове – 15 і сметана – ЗО. Вихід –215 або 235.
Макаронник. Макарони варять у суміші молока і води незливним способом, охолоджують до температури 60 °С, додають сирі яйця, збиті з цукром, і перемішують. Масу викладають на змащений жиром і посипаний сухарями лист, розрівнюють поверхню, збризкують маслом і запікають у жаровій шафі. Готовий макаронник злегка охолоджують, розрізують на порції і подають з вершковим маслом або варенням.
Макарони – 75, вода – 150, молоко – 100, яйця – 20, цукор – 10, маргарин столовий – 5, сухарі – 5, маса напівфабрикату – 300; маса готового макаронника – 250; масло вершкове – 10. Вихід – 260.
Макаронник з м'ясом або субпродуктами. Макарони варять незливним способом, охолоджують до 60 °С, додають сирі яйця і перемішують. Для начинки легені і серце варять, печінку смажать, м'ясо обсмажують і тушкують, а потім пропускають через м'ясорубку, додають пасеровану ріпчасту цибулю і перець.
На лист, змащений жиром, кладуть рівним шаром половину макаронів, на них – шар м'ясної начинки, а зверху – другу половину макаронів. Поверхню вирівнюють, збризкують маслом і запікають. Готову запіканку трохи охолоджують і нарізують на порції.
Перед подаванням запіканку кладуть на тарілку, поливають розтопленим маслом.
Яловичина (котлетне м'ясо) – 162/119, або серце – 147/125, або легені – 113/104, або печінка яловича – 133/110, маргарин столовий – 6, маса готових м'ясопродуктів – 75; цибуля ріпчаста – 29/24, маргарин столовий – 4, маса пасерованої цибулі – 12; макарони – 72, яйця – 10, маргарин столовий – 5, сухарі мелені – 6, маса напівфабрикату – 312;маса запеченої страви – 265; маргарин столовий – 10. Вихід – 275.
Бабка з локшини з сиром. Локшину або вермішель варять незливним способом, охолоджують до температури 60 °С. Сир протирають, додають сирі яйця, сіль, цукор, перемішують і з'єднують з відварними макаронними виробами, перемішують.
Підготовлену масу викладають на змащений жиром і посипаний сухарями лист шаром 3-4 см, поверхню розрівнюють, збризкують сметаною, жиром і запікають.
Готову бабку злегка охолоджують і нарізують на порції. Перед подаванням поливають вершковим маслом або солодким соусом, окремо можна подати сметану.
Локшина або вермішель – 72, вода – 160, сир – 101/100, яйця – 10, цукор – 10, маргарин столовий – 5, сметана – 5, сухарі – 5, маса напівфабрикату – 350, маса готової бабки – 300, маргарин столовий – 10 або масло вершкове – 10, чи сметана – ЗО. Вихід –310 або 330.
Вимоги до якості страв і гарнірів з макаронних виробів.
Відварні макаронні вироби легко відокремлюються один від одного, зберігають форму, запечені можуть бути з'єднані між собою.
Колір відварних макаронів білий, запечених – золотистий. Смак і запах властиві макаронним виробам без запаху затхлості. Страви з макаронних виробів реалізують протягом 2 год. після їх приготування.
Запитання і завдання до теми:
1. Які крупи, бобові і макаронні вироби використовують на підприємствах масового харчування? Дайте їм характеристику.
2. На які речовини багаті крупи, бобові та макаронні вироби?
3. Як підготувати крупи, бобові та макаронні вироби до варіння?
4. Поясніть, чому крупи, бобові і макаронні вироби збільшуються в об'ємі під час варіння?
5. Які правила варіння каш?
6. Як готують і подають розсипчасті каші – гречану,рисову, пшоняну?
7. У чому особливість приготування ячної каші з сиром?
8. Як готують і подають в'язкі каші? Чим вони відрізняються від розсипчастих?
9. Як готують і подають кашу в'язку з гарбузом? Кашу манну з яблуками?
10. Які каші вважають рідкими?
11. Як приготувати рідку манну кашу?
12. Що означає термін "старіння" каш?
13. Як називається страва, до складу якої входять протерті перлова каша і сир, сіль, збиті з цукром сирі яйця?
14. Як готують і подають пшоняники? Чим вони відрізняються від зразів пшоняних з м'ясом?
15. Складіть технологічну схему приготування запіканки рисової.
16. Як готують і подають крупник гречаний? Чим він відрізняється від крупені грибної?
17. Які правила варіння бобових?
18. Як готують і подають горохлянку?
19. Як варять макаронні вироби зливним і незливним способом?
20.Як готують і подають бабку з локшини з сиром?
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1700;