Штучне запліднення

Штучне запліднення тварин є найстарішим і добре відпрацьованим біотехнологічним методом розведення сільськогосподарських тварин. Застосування цього методу дозволяє обмежити поширення статевих інфекцій, які нерідко служать причиною безплідності тварин. Воно також дозволяє ефективно використати генетичний потенціал кращих виробників. Економічний ефект від штучного запліднення обумовлений зниженням витрат на утримання великого поголів’я виробників, можливістю швидкого розмноження генотипу з господарсько-корисними ознаками, поліпшенням генетичного потенціалу ремонтної череди.

Трансплантація ембріонів

Трансплантація ембріонів у наш час є однією з найбільш актуальних проблем в області тваринництва. За допомогою пересадження ембріонів можна різко збільшити вихід числа нащадків від високопродуктивних корів. Трансплантація ембріонів, або ембріотехнологія, полягає в одержанні одного або декількох ембріонів з матки племінних тварин (донорів) і пересадженню в матку корів (реципієнтів), де ембріони розвиваються до отелення. Цей метод у сполученні із суперовуляцією в донорів дозволяє одержати велике потомство від високопродуктивних тварин. Цим способом ембріони можна впровадити в ту або іншу породу в інші регіони, використовуючи в якості реципієнтів корів м’ясних порід. Застосування цього методу також спрощує обмін генофондом сільськогосподарських тварин між країнами й континентами. Пересадження ембріонів може бути використане для одержання потомства від цінних, але безплідних корів, що втратили здатність до розмноження в результаті нещасного випадку, хвороби або з віком.

Коли було встановлено, що кролик має імунітет стосовно ящуру, була висунута ідея використання методу трансплантації для оздоровлення потомства заражених ящуром тварин. Статеві шляхи кролика, куди трансплантуються ембріони, здатні руйнувати вірус ящура в ембріонах. Трансплантація може бути використана й для тимчасового зберігання ембріонів. У яйцепроводах кролиць вдається здійснювати трансконтинентальне перевезення ембріонів овець.

До 70-х років ХХ сторіччя ембріонів здобували в основному хірургічним шляхом, згодом він був замінений менш травматичним і трудомістким не хірургічним, заснованим на введенні в матку особливого зонда по природному каналу. Зонд має три канали. Один з каналів призначений для надування балончика, що закупорює ріг матки, перешкоджаючи витіканню рідини. По іншому каналу вводиться фізіологічний розчин з температурою 25 – 30ºС, що вимиває ембріони й повертається разом з ними через третій канал зонда в пробірку, поміщену у водяну баню з температурою 35ºС. Із цієї рідини екстрагуються ембріони. У середньому при суперовуляції від донора можна одержати від 5 до 7 ембріонів.

Трансплантацію роблять за допомогою спеціального зонда або пістолета для запліднення. Ембріони поміщаються в роги матки. Тільність у самок-реципієнтів перевіряється за рівнем прогестерону в плазмі крові на 21-й день.








Дата добавления: 2015-07-14; просмотров: 800;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.