Охоронна сигналізація
Централізована система охоронної сигналізації забезпечує безпеку та запобігає неконтрольованому проникненню всередину будівлі та в окремі приміщення готелю.
Для постійного моніторингу сигналів тривоги приймально-контрольний прилад розташовується у місці цілодобового перебування персоналу (це може бути диспетчерська, приміщення охорони, стійка реєстрації чи комутатор).
Необхідно передбачити резервне живлення системи від акумуляторів з контролем їхнього стану й автоматичною підзарядкою.
Обладнанню охоронними датчиками на відкриття підлягають:
Ø усі аварійні виходи з готелю;
Ø усі зовнішні двері, що, як правило, закриті;
Ø двері службових приміщень з устаткуванням, що, зазвичай, працює без обслуговуючого персоналу (дизельна, трансформаторна, котельня, АТС і т.п.);
Ø двері ряду критичних приміщень готелю, захист яких повинен забезпечуватися в той час, коли вони не використовуються активно. Це комори спиртних напоїв, кімнати з електронним устаткуванням (телецентр, сервер і т.п.), кабінети адміністрації, бухгалтерія (каса).
У місцях, де необхідні особливі запобіжні заходи, слід установити об’ємні датчики руху. Вони бувають таких типів:
- пасивні інфрачервоні датчики, принцип дії яких заснований на використанні теплової чутливості елемента, який уловлює зміну температури в зоні встановленого датчика;
- мікрохвильові, дія яких заснована на зміні частоти радіосигналу від об’єкта, що рухається (ефект Доплера).
Для прихованої передачі сигналу датчики тривожної сигналізації встановлюються:
Ø на стійці адміністратора;
Ø у касі приймання грошей у зоні реєстрації;
Ø у касі готелю;
Ø в інших приміщеннях, де може накопичуватися готівка;
Ø в офісах адміністрації.
Система охоронної сигналізації повинна бути обладнана пристроями звукової і візуальної сигналізації (зумер, сирена), які повинні привернути увагу персоналу до сигналів тривоги.
У готелях може передбачатися централізованасистема відеоспостереження. Вона повинна забезпечувати можливість спостереження в реальному масштабі часу і запис того, що відбувається для наступного вивчення.
Відеокамери встановлюються у наступних місцях:
Ø в’їзд на автомобільну стоянку;
Ø перехід від стоянки до готелю;
Ø … ;
Ø службовий вхід у готель;
Ø головний хол і зона реєстрації постояльців;
Ø … ;
Ø … ;
Ø … ;
Ø … ;
Ø … ;
Ø хол фітнес-центру.
У ліфтових холах і на сходових площадках (житлових поверхів) відеокамери слід розміщувати таким чином, щоб двері номерів не потрапляли в поле зору камер.
Поряд з відеоспостереженням у службових приміщеннях ефективно застосовувати системи контролю і обмеження права доступу. Така система побудована на застосуванні електронно-керованих замків на дверях і персональних пластикових карт-ключів до них. Це обмежує доступ сторонніх осіб в певні приміщення і, разом з тим, не перешкоджає роботі персоналу. Для управління електронними замками застосовуються картки: з мікрочіпом (IC), управління по радіочастоті (RF), з магнітною смужкою, зі штрих-кодом. Також існують біометричні замки (або смартлоки або дактилоскопічні замки) - це дверні замки, які замість механічного ключа використовують відбиток пальця Для того, щоб відчинити двері, тепер достатньо лише дотику пальця. У лічені секунди замок розпізнає відбиток і надасть доступ до приміщення.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 700;