Суб'єкти права на винаходи та корисні моделі
У відношеннях, пов'язаних із патентуванням винаходів і корисних моделей, бере участь велика кількість суб'єктів, представлених як фізичними, так і юридичними особами. До них належать автори винаходів (винахідники), власники патентів і винаходів, правонаступники, спадкоємці, представники у справах власності (патентні повірені).
Автор (винахідник)— це фізична особа, в результаті творчої праці якої створено винахід чи корисна модель. Якщо у створенні винаходу брало участь декілька осіб, то всі вони є співавторами. Співавторство має різні форми, які визначаються відповідними угодами між ними. Співавтори самі визначають форму спільної роботи. Так, творчу діяльність може розпочати одна особа, продовжити друга, а закінчити третя, а можуть виконувати одночасно всі разом. Від самих співавторів залежить поділ власності на ту чи іншу частку права на винахід. Як правило, ці частки визнаються рівними між співавторами.
Право вважатися автором винаходу (корисної моделі), є важливим особистим правом винахідника. Відповідно до Паризької конвенції це право полягає в тому, що на будь-якій
значна роль. Уперше асоціація патентних повірених була створена в 1888 р. у Швейцарії. Пізніше у багатьох державах (Німеччині, Польщі, Угорщині та ін.) було прийнято спеціальні закони, що регулюють діяльність патентних повірених.
Зазвичай патентний повірений діє за дорученням особи, яку він представляє. Для цього складається відповідна угода, довіреність або інший документ, який засвідчує його повноваження згідно із законодавством, а також указується його прізвище та реєстраційний номер у підписаній заявником заявці на видачу охоронного документа. Патентне відомство веде державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) і забезпечує публікацію відомостей про них у своєму офіційному бюлетені.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 583;