Комп'ютерна графіка
Комп'ютерна графіка, це спеціальна ділянка інформатики, що вивчає методи і засоби створення та обробки зображень за допомогою програмно-апаратних обчислювальних комплексів.
Комп'ютерна графіка охоплює всі види та форми представлення зображень, як на екрані монітора, так і на зовнішньому носії (папір, плівка, тощо). Комп'ютерна графіка застосовується для візуалізації даних в різних сферах людської діяльності:
· медицина - комп'ютерна томографія;
· наука - склад речовин, векторні поля графіки процесів;
· дизайн - реклама, поліграфія, моделювання.
В залежності від способу формування зображень, комп'ютерну графіку можна поділити на:
· растрову;
· векторну;
· фрактальну;
· тривимірну.
За способами представлення кольорів комп'ютерна графіка поділяється на:
· чорно-білу;
· кольорову.
За спеціалізацією в різних галузях комп'ютерна графіка є:
· інженерною;
· науковою;
· web-графікою;
· комп'ютерною поліграфією.
На перетині комп'ютерних, телевізійних та кінотехнологій стрімко розвивається комп'ютерна графіка і анімація. Значне місце посідає графіка для комп'ютерних ігор. Обіг ігрових програм складає десятки мільярдів доларів і стимулює розвиток анімації.
Структура та методи комп'ютерної графіки засновані на досягненнях фундаментальних та прикладних наук: математики, фізики, хімії, біології, статистики, програмування тощо. Це стосується, як програмних, так і апаратних засобів створення та обробки зображень. Тому комп'ютерна графіка є однією з найважливіших ділянок інформатики та стимулює розвиток комп'ютерної індустрії.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 767;