Магнітне поле у вакуумі і його характери­стики

 

Джерелом макроскопічного магнітного поля є на­магнічені тіла, провідники зі струмом і рухомі електричні заряди. Природа цих джерел єдина: магнітне поле виникає в результаті руху заряджених мікрочастинок (електро­нів, протонів, іонів). Магнітне поле виявляють по дії на ру­хомі електричні заряди (провідник чи рамка зі струмом) або постійні магніти (магнітна стрілка).

Мал. 2.15.

Магнітне поле характеризується вектором магнітної ін­дукції В. Магнітна індукція у деякій точці поля дорівнює відношенню максимального обертального моменту, який діє на пробну (нескінченно малих розмірів) рамку зі стру­мом у даній точці до магнітного моменту рамки:

(2.42)

Дослід показує, що на пробну рамку зі струмом І діє обертальний момент, величина якого залежить від орієнтаціїводити з такою густиною, щоб кількість ліній, які перети­нають одиничну перпендикулярну до В площадку, чисельно дорівнювала б значенню індукції магнітного поля в місці розміщення площадки. Лінії магнітної індукції замкнені. Подібні поля називають вихровими.

Потоком вектора магнітної індукції (магнітний потік) через елементарну площадку dS незамкненої поверхні S називають величину

(2.44)

де - кут між нормаллю до площадки та вектором Б. За одиницю магнітного потоку в системі СІ приймається 1 Ве­бер (Вб) - магнітний потік, що створюється магнітним по­лем з індукцією 1 7л, яке пронизує плоску поверхню пло­щею , розташовану перпендикулярно до вектора В.

 








Дата добавления: 2015-06-22; просмотров: 920;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.