Розкрийте сутність громадської організації фізкультурно-спортивної спрямованості на прикладі Національного Олімпійського комітету.
Олімпійський рух в Україні координується Національним Олімпійським комітетом України (НОК України), який є незалежною, неурядовою, громадською організацією, яка керується законодавством України, Олімпійською хартією та власним статутом.
НОК України є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку з власним найменуванням, штампи, символіку, яка реєструється у встановленому законом порядку і МОК має виключне право на її використання.
Метою діяльності НОК України є розвиток, зміцнення та захист олімпійського руху в Україні, сприяння духовному взаємозбагаченню людей, поширення обміну цінностями національної культури під знаком ідей і принципів олімпізму, у співробітництві з державними, громадськими та іншими організаціями на засадах незалежності та доброї волі в інтересах спорту і олімпійського руху та захист інтересів своїх членів.
Національний Олімпійський комітет України має виключне право представляти Україну на Олімпійських іграх, в Міжнародному Олімпійському комітеті, міжнародних олімпійських організаціях і зобов'язаний брати участь в Іграх Олімпіад шляхом надсилання атлетів.
Основою НОК України є місцеві осередки, які створюються за територіальним принципом в областях України і керуються в своїй діяльності Статутом НОК України та своїм положенням. Місцеві осередки можуть бути юридичними особами, або зареєстровані шляхом повідомлення.
НОК України ставить перед собою наступні завдання:
· розвивати і захищати олімпійський рух в Україні;
· забезпечити дотримання Олімпійської хартії в Україні;
· сприяти діяльності національних спортивних федерацій;
· брати участь в програмах Олімпійської солідарності;
· здійснювати справедливий відбір та комплектування складу олімпійської команди;
· сприяти підготовці олімпійських резервів та розвитку спорту вищих досягнень в Україні;
· пропагувати основні принципи олімпізму на національному рівні та сприяти впровадження олімпізму в програми фізичного виховання і спорту в закладах освіти;
· сприяти гармонійному розвитку фізичних та моральних якостей людей, зміцненню їх здоров'я;
· вважати своїм обов'язком боротьбу проти будь-яких форм насильства та дискримінації в спорті, діяти в дусі взаєморозуміння, дружби, солідарності та чесної гри.
Дата добавления: 2015-05-13; просмотров: 1212;