Таблична верстка

 

Найбільш простим способом є верстка таблицями. Ідея полягає в тому, що всі елементи сторінки розміщуються в таблиці з невидимими кордонами.

 

Для прикладу створимо трьохколонну сторінку:

 

заголовок
  права колонка     центральна колонка   ліва колонка
«підвал»

 

 

Малюнок 4.4. Трьохколонна сторінка.

 

Каркасом такої сторінки буде таблиця з п'ятьма комірками. В таблиці буде три стовпці і три рядки, причому в першому і останньому рядку одна комірка буде розтягнуто на 3 стовпці за допомогою атрибуту colspan.

 

Використовуючи таблиці, зручно задавати розміри комірок (блоків сторінки). У нашому прикладі ширина бічних колонок дорівнюватиме 200 пікселям, центральною – 500 пікселям. Таким чином, ми отримаємо жорсткий «каркас» сторінки. Висота блоків залежатиме від кількості вмісту в них. Висоту «шапки» і «підвалу» задамо 60 і 20 пікселів відповідно.

Код cторінки:

 

<html>

<head>

<title>Таблична верстка</title>

<style> BODY {

margin: 0; /* обнуляєм поля у строрінки */

text-align: center; /* вирівнювання по центру */

}

#main {

margin: 0 auto; /* центруєм таблицю */ border-collapse: collapse; /* з’єднуємо комірки */

}

TD { /* задаем стиль для всіх комірок */ vertical-align: top;

margin: 0; padding: 5px;

}

#header { /* стиль заголовка */ background-color: #999999;

text-align: center; height: 60px;

}

#left_col { /* стиль лівої колонки */ width: 200;

background-color: #bbbbbb;

}

#center_col { /* стиль центральної колонки */ width: 500px;

}

#right_col { /* стиль правої колонки */ width: 200px;

background-color: #bbbbbb;

}

#footer { /* стиль нижнього блока */ background-color: #999999;

text-align: center; height: 20px;

}

</style>

</head>

<body>

<table id="main">

<tr>

<td colspan="3" id="header">

...


</tr>

<tr>


</td>

<td id="left_col">

...


</td>

<td id="center_col">

...


</tr>

<tr>


</td>

<td colspan="3" id="footer">

...


</td>

</tr>

</table>

</body>

</html>

Загальна ширина сторінки, враховуючи padding 5 пікселів дорівнюватиме 5 + 200 + 5 + 5 + 500 + 5 + 5 + 200 + 5 = 930 пікселів. Результат показаний на рис 4.5.

 

Малюнок 4.5. Верстка в три колонки за допомогою таблиці

 

Внісши невеликі зміни до CSS стилів, можна зробити сторінку тієї, що розтягується. Наприклад, можна залишити ширину бічних колонок фіксованою, а загальну ширину таблиці прив'язати до ширини вікна. Тоді розмір центральної колонки браузер обчислюватиме, віднімаючи з ширини таблиці ширину бічних колонок. Для цього досить для #main додати правило width: 90%, а в #center_col прибрати властивість width.

 

Для компоновки складних сторінок можна використовувати вкладені таблиці. Як приклад розглянемо сайт Міністерства освіти і науки Російської Федерації. Для того, щоб зрозуміти, як влаштований сайт, включимо відображення кордонів в таблиць і вічок. Для цього можна зберегти копію сторінки на диск і редагувати її або скористатися інструментами розробника, такими як Firebug для браузера Firefox або Developer Tools в Opera.

 

 

 

4 5 2

 

 

Малюнок 4.6. Блоки сайту mon.gov.ru

 

Сайт містить складається з таблиці, яка розділяє його на дві частини, – велику ліву (1) і меншу праву (2). Основний вміст розташовується в лівій частині. У неї вкладено ще 2 таблиці: таблиця з основним горизонтальним меню (3) і таблиця з меню розділу (4) і текстом сторінки (5).

 

Основними перевагами табличної верстки в порівнянні з блоковою є простота і зручність реалізації, відсутність проблем відображення в більшості браузерів. Як недоліки відзначають збільшення об'єму HTML коди і повільніше завантаження елементів сторінки. До того ж таблиці спочатку створювалися для відображення табличних даних, а не для компоновки сторінки. Тому при верстці таблиці використовуються абсолютно не по прямому призначенню.

Специфікація CSS пропонує інший інструмент: побудова сторінок з блокових елементів DIV. Такий підхід є логічнішим, відповідає вимогам веб-сервера - стандартів і рекомендацій, але з іншого боку набагато складніший. На жаль, на даний момент браузери недостатньо повно підтримують специфікацію CSS 2. Особливо це стосується Internet Explorer версій 6 і 7. І розробникові доводиться витрачати значний час на боротьбу з різними помилками відображення.

 








Дата добавления: 2015-05-08; просмотров: 758;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.011 сек.