Музичні товари

 

Музичні інструментикласифікують: за конструкцією, видом джерела звуку, способом вилучення звуків, діапазоном і тембровим забарвленням і т. ін. За видом джерела звуку їх поділяють на 5 основних груп: струнні, язичкові, духові, уда­рні, електромузичні. Усередині груп виділяються підгрупи за способом видобування звуку.

Струнні: джерело звуку - натягнута струна. До них відно­сяться щіткові: балалайка (3-х, 4-х, 6-струнні; прима, секунда, альт, бас, контрабас); гітара (6-ти, 7-ми, 12-струнні); ма­ндоліни (овальні, напівовальні, плоскі); домри (пікколо, при­ма, альт, тенор, бас та ін.) З домр і балалайок складають ор­кестри народних інструментів.

Смичкові інструменти- звук видобувається від тертя смичка і струни. Усі смичкові інструменти мають по 4 струни і своєрідну форму корпуса. До них відносяться: скрипка, альт, віолончель, контрабас.

Ударно-клавішні- звук видобувається коливаннями струн, спричиненим ударом пальців музиканта по клавішах механізму. До них відносяться: рояль і піаніно. Завдяки ба­гатству звуків від голосних (югіе - сильно) до тихих (ріапо -тихо) рояль і піаніно одержали загальну назву фортепіано.

Язичкові інструменти- звук утворюється від коли­вань пружних сталевих язичків під дією потоку повітря, що нагнітається міхом. До них відносяться: гармонії, бая­ни, акордеони.

Духові музичні інструменти- джерелом звучання в них є стовп повітря, що коливається в каналі інструмента. Духо­ві інструменти залежно від способу видобування звуку і конструктивних особливостей поділяють на амбушюрні: ко­рнет, труба, альт, тенор, баритон, бас, валторна і цуг-тромбон; лінгвальні (язичкові): кларнет, саксофон, гобой, англій­ський ріжок, фагот; лабіальні - джерелом звуку в них є струмінь повітря, що продувається під кутом до бічного отвору - лабиуму: флейти.

Ударні музичні інструменти- перетинчасті: барабани, бубни, литаври; пластинчасті: металофони, ксилофони; самозвучні: оркестрові тарілки, трикутники, кастаньєти та ін. Електромузичні інструменти- звук у них утворюється за участю електронних чи електроакустичних приладів. Вони представлені трьома групами: електронні, адаптерні та елект­ропневматичні.


Таблиця 7

Класифікація резонаторних інструментів

струнні Язичкові духові ударні  
Джерелом звука в цих інструментах є:  
струни Металева пластина, яка вібрує під дією струменю повітря Повітря, замкнуте в трубці певної довжини і діаметру Удар по поверхні, корпусу, брусках чи пластинах  
гітара Гармоніка- для виконання нескладних музичних творів Труба, труба кавалерійська Барабани( великий окестровий і естрадний, малий оркестровий і естрадний  
балалайка      
мандоліна   Корнет, флейта пікколі ,кларнет            
добмра Баян для виконання складних музичних творів Альт, флейта альт, фагот, цуг-трамбон бубон          
арфа        
бандура   Баритон, флейта бас,саксофон Литаври, ксилофон,челести          
гуслі Акордеон для виконання дуже складних музичних творів Валторна, гобой            
    Фанфари,фагот Бонги,гонги          
    Горн, ріжок, англійський ріжок, мисливський ріжок Тамтами,кастаньєти, дзвіночки          
Електромузичні інструменти              
Інструменти з генератором звукової частоти(електронні) Інструменти з адаптором, що відтворює звуки звичайних інструментів              
Електроорган одноголосний Електрогитари(акустична, напівакустична і неакустична)              
Електроорган багатоголосний          
Електробаян, електроакордеон, електросинтезатор, приставки Електробалалайки, електроарфи, електропіаніно              
                             








Дата добавления: 2015-05-05; просмотров: 786;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.