Фізіолого-гігієнічні основи харчування робітників промислового і сільськогосподарського виробництва

 

Науково-технічний прогрес в різних галузях народного господарства характеризується упровадженням нових видів робіт, пов'язаних з автоматизацією і механізацією виробничих процесів, використовуванням новітньої електронної апаратури, комп'ютерної техніки і іншого інженерного обладнання. Все це міняє взаємостосунки між людиною і виробничим середовищем, значно полегшує і покращує умови праці, в яких він виробляється.

Відомо, що у дорослої людини потреби в харчуванні можуть коливатися досить в широких межах і багато в чому залежать від характеру і особливостей трудового процесу, а також від чинників зовнішнього і виробничого середовища, які впливають на організм працюючих.

Залежно від інтенсивності праці все працездатне населення України розділене на 4 групи фізичної активності. При цьому робітники основних професійних груп віднесені до II, III і IV груп інтенсивності праці. Добові енергетичні витрати робітників, віднесених до вказаних груп праці залежно від віку і статі коливаються в широкому діапазоні і складають: для чоловіків від 2500 до 3900 ккал; для жінок від 2100 до 3050 ккал. Співвідношення білків жирів і вуглеводів по енергетичній цінності (у %) повинне складати 11 : 25 : 64.

Харчування робітників промисловості і сільського господарства повинне базуватися на загальних фізіолого-гігієнічних вимогах, які пред'являються до організації раціонального харчування. При цьому необхідно особливу увагу приділяти вивченню характеру трудового процесу досліджуваного контингенту, віково-статевого складу працюючих, особливостей обмінних процесів і стану здоров'я, специфіки праці на даному виробництві.

При організації раціонального харчування працівників промисловості і сільськогосподарського виробництва рекомендується реалізація скомплектованих раціонів харчування із заданою енергетичною цінністю і хімічним складом. Такий підхід до організації харчування даного контингенту сприяє не тільки пропаганді і упровадженню принципів раціонального харчування, але зрештою збереженню і зміцненню здоров'я працюючих. Реалізація скомплектованих раціонів харчування економічно більш вигідна для підприємств харчування. При реалізації скомплектованих обідів в підприємствах харчування скорочується загальна тривалість обідньої перерви, знижуються витрати на отримання їжі, збільшується пропускна спроможність залів.

 

 








Дата добавления: 2015-04-25; просмотров: 1057;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.